Медичні операції з допомогою робота-хірурга Da VinciРобот-асистована хірургічна система «da Vinci» (англ. Da Vinci Surgical System) - апарат для проведення хірургічних операцій. Був створений у 2000 році. Виробляється серійно компанією Intuitive Surgical. Використовується в декількох сотнях клінік по всьому світу. Складається з двох блоків, перший призначений для хірурга-оператора, а другий - чотирирукої робот-маніпулятор - є виконавчим пристроєм. Одна з «рук» робота тримає відеокамеру, що передає зображення оперованої ділянки, дві інші в режимі реального часу відтворюють рухи хірурга, а четверта «рука» виконує функції асистента хірурга.

Маса апарату – 500 кг. Лікар-хірург сідає за пульт, який дає можливість бачити оперовану ділянку в 3D з багаторазовим збільшенням і використовує спеціальні джойстики, для управління інструментами.

Роботизована хірургія почала розвиватися в 1980-х роках. Одним з перших автоматичних апаратів в хірургії був саме «da Vinci». Робочий прототип був розроблений в кінці 1980-х років в рамках контракту з армією США. На 2015 рік побудовано понад 3000 таких апаратів. Вартість системи «da Vinci» 2 млн. доларів. У США на липень 2014 року клініки мали 2153 системи «da Vinci».

За 2012 рік загальносвітове число операцій, виконаних з використанням системи «da Vinci» склало близько 200 тис., головним чином гістеректомії та простатектомії.


Операції з використанням робота Да Вінчі:

Гістеректомія та міомектомія
Радикальна простатектомія
Відновлення мітрального клапана
Реваскуляризація міокарда
Абляція тканин серця
Встановлення эпікардіального электронного стимулятора серця
для бівентрикулярної ресинхронізації
Шлуночкове шунтування
Фундоплікація по Nissen
Операції на хребті, заміна дисків
Тимектомія — операція з видалення вилочкової залози
Лобектомія легені
Езофагоектомія
Резекція пухлини середостіння
Пієлопластика
Видалення сечового міхура
Радикальна нефректомія та резекція нирки
Реімплантація сечоводу
Гідроконкатенація тканин головного мозку
Тиреоідектомія
Тонзилектомія

Цікаві статті на подібну тему:
Повернутися