Що обирає для себе сучасна українська молодь?Що Ви оберете для себе? Прокат весільної сукні, новий смартфон чи комплексне обстеження подружжя перед плануванням вагітності...

Часто мене як лікаря уролога запитують скільки вартує максимальне обстеження подружньої пари, щоб уникнути ризиків під час вагітності.

Відповідь проста і лаконічна орієнтовно 500 €. Чому така ціна? Левову частку обстеження займають лабораторні тести, які виконуються на сучасних міжнародних аналізаторах і мають витратні матеріали, які постачаються з країн Євросоюзу.

Усі додаткові обстеження, які проходить чоловік в уролога, а жінка у гінеколога мають відносно невисоку вартість у порівнянні із світовими цінами. Для прикладу у Львові в приватних клініках візит з оглядом вартує до 15€, комплексне УЗД репродуктивної системи до 20-30€. Аналогічне комплексне обстеження подружньої пари у країнах Євросоюзу вартує від 3000 до 15000€ залежно від країни.Наголошую, що обстеження проводиться для чоловіка і для жінки, а вартість вказана для обох.

Вартість нового сучасного смартфона коливається від 200 до 1000€. Якщо придбати 2 смартфона для чоловіка і для жінки ми отримуємо суму вдвічі більшу. Новий смартфон через кілька років буде вартувати у 10 раз менше, він може банально впасти і зламатись...

Прокат весільної сукні у Львові вартує не менше 400€ за якісну сукню, яку наречена одягне тільки 1 день... Звичайно емоції і фото залишаться...

А тепер риторичне запитання: "Що обираєте Ви для себе? Новий ґаджет, нові враження від чарівної сукні чи впевненість у здоров'ї вашої дитини?"

Ми часто кажемо: що ми хотіли б, але ми не знали, що таке можливо виконати в Україні; ми нечасто довіряємо лікарям; медицина - це бізнес; ми думали, що нас це стосуватись не буде; ми боїмося людей у білих халатах; тощо.

Цей пост я написав для того щоб молоді пари зважили ціну та цінність і розуміли, що втеча від реальності і об'єктивності не приводить туди, куди ми усі прагнемо потрапити - у світ здорових батьків та дітей!

З повагою,
головний лікар
Медичного центру «Біокурс»
Жиравецький Тарас Миронович
Повернутися