Цікава історія N7: Вага геть і цукру легше, або Як перебороти кілограми та глюкозу і при цьому позбутись кровоточивості ясен


У клініку "Біокурс" звернувся поважний пан 60 років, 140 кг ваги, 185 зросту з проблемою підвищеного рівня глюкози до 12,5 ммоль/л. Звичайно, його турбував показник цукру в крові, все інше вже багато років тому стало для нього нормою.

Основним завданням для лікарів нашого медичного центру, яке ставив пацієнт - було знизити рівень глюкози в крові. Стосовно дієти та способу життя, він одразу попередив, що не зможе їх змінити.


Провівши  лабораторні тести та УЗД,  у пацієнта було виявлено цілий букет відхилень від норми. Глікований гемоглобін був 12,6 од, глюкоза натще 12,5 ммоль/л.

  Діагнозів, насправді, виявилось багато: стеатогепатит, хронічний гастродуоденіт, хронічний панкреатит, гіпертонічна хвороба 1 ст, подагра, хронічний пієлонефрит, хронічний уретропростатит, аденома простати 1 ст, цукровий діабет 2 типу. До речі,  пацієнт приймав препарати таблетовані для зниження рівня глюкози в крові кілька років до звернення.


Враховуючи отримані результати,  лікарі клініки призначили комплексне терапевтичне лікування.
Через 1 місяць пацієнт з'явився до мене на прийом. Я попросив його описати зміни, що відбулись після проведеного лікування. Він почав так:"Я скинув 10 кг, мене перестав турбувати шлунок і значно покращилось травлення, у мене зникли усі урологічні скарги пов'язані із простатою та нирками, в мене зменшився апетит і бажання вживати алкоголь, цукор парадоксально залишився на попередньому рівні, але найбільше мене дивує, куди поділась моя кровоточивість ясен?"


Я перепитав його, невже це для нього більш важливіша проблема ніж надмір ваги, високий артеріальний тиск чи проблеми зі шлунком чи простатою? На що пацієнт відповів, що кровоточивість йому вже дошкуляла останні 10 років, він звертався до парадонтологів та стоматологів, пройшов усі можливі лікувальні процедури, а ефект був 0, а тут через місяць він відчуває себе юнаком, який може спокійно почистити зуби і не відчуває жодного дискомфорту.


Звичайно,  кожного разу, зустрічаючись на повторних консультаціях,  я перепитував пацієнта чи не повернулась зубна проблема, на моє здивування (і своє також),  відповідь була однаковою:  "Ні! Не дай Боже!"


Після 2 років спостереження у клініці Біокурс ми отримали наступний результат: вага складала 100 кг, глікований гемоглобін 6,3 од, глюкоза 6,8 ммоль/л, тиск 130/80 мм.рт.ст, пацієнт почував себе молодшим на кілька років і основне в нього не було кровоточивості ясен!


P.S. Зрозумівши, що проблема кровоточивості ясен є пазлом великої картини метаболічного синдрому, я зробив висновок, що лікуючи метаболічний синдром (порушення обміну речовин), ми можемо отримати дуже добрі результати у лікуванні захворювань пародонту.

Повернутися