Цікава історія N16: Користь бджолиного пилку, або як можна отримати серйозні проблеми із здоров'ям, користуючись порадами бджолярів

Враховуючи публічність статей, спробую трохи змінити деякі факти, щоб не образити родичів пацієнта та зберегти лікарську етику.

Початок нашого знайомства з пацієнтом був досить позитивним – він належав до тих людей, які дбають про своє здоров’я і часто проходять профілактичне обстеження.  Скарг на здоров’я у нього не було, тому я призначив йому стандартний перелік тестів.  Коли пацієнт прийшов за результатами, наша розмова через його зайнятість була короткою, бо усі  аналізи не виявили відхилення від норми.

Я запитав про шкідливі звички і отримав відповідь, що ні алкоголь ні сигарети не є його хобі, також він був прихильником здорового харчування.  Жартома я  поцікавився, що він робить для того, щоб у нього були такі хороші аналізи. І він несподівано для мене сказав, що ліків традиційної медицини не приймає уже давно, але постійно вживає бджолиний пилок, від якого має відчуття хорошого тонусу…

Я запропонував пацієнту пройти УЗД внутрішніх органів,  але через брак часу він відмовився. На цьому наша розмова закінчилась.

Через 3 місяці  він  повторно звернувся для контролю лабораторних тестів.  Усе було в нормі.

Ще через квартал він прийшов  до мене на консультацію з проблемою, яка як виявилось, йому дошкуляла вже давно - це була алергічна реакція на бджолиний пилок, який він приймав майже 1 рік.


Збільшивши дозу, він ледь не задихнувся  і  звернувся до алерголога. Той  порадив не приймати пилок і вколов стероїдний гормон, щоб зменшити алергічну реакцію. Звичайно, пацієнт і не збирався припиняти  прийом "народних ліків", бо відчував себе значно краще з ними, ніж без них.

Ми виконали в черговий раз загально клінічні аналізи і всі вони були в нормі. Але додали IgE. Цей показник при нормі до 52 Од, виявився 475 Од. Я ще раз попередив його про можливість отримати анафілактичну реакцію від пилку і порадив  припинити його вживання.

 Через 2 місяці  мужчина з'явився на чергове обстеження та вирішив почати з УЗД внутрішніх органів через дискомфорт в мезогастрії.

Приставивши датчик, я одразу побачив великий утвір у лівій долі печінки розміром до 6 см, який нагадував пухлину. Провели   тести, включно з онкомаркерами (Афп, РЕА, СА19-9) - усі показники були в ідеальній нормі.  Розуміючи усю серйозність ситуації, пацієнт на другий день вирушив до клініки за кордон, де виконав PetСТ, та повторив усі аналізи, які здавав у нашій клініці у Львові. Діагноз радіологічний підтвердив наявність пухлини при повністю ідеальних лабораторних тестах.


Пацієнт через 3 дні звернувся у вузькоспеціалізовану клініку, де йому провели операцію по видаленню пухлини печінки. Операція пройшла успішно і його виписали на 3 день. Європейські лікарі не призначали жодного додаткового  лікування, враховуючи аналізи та результати PetCT, але попередили про обов'язкове повторне обстеження через 3 місяці...
Через 3 місяці пацієнт виконав PetCT та лабораторні аналізи. Аналізи були в нормі, але  PetCT показало наявність метастазу.


Лікарі клініки запропонували пройти курс хіміотерапії, але пацієнт відмовився і звернувся до іншої клініки, де йому запропонували лікування без хіміотерапії. На жаль, воно не дало результату...P.S. Вживання будь яких стимуляторів, які впливають на нашу імунну систему є вкрай небезпечне. Я не можу стверджувати на 100 %, що саме бджолиний пилок став причиною онкопроцесу. Але, враховуючи постійну алергічну реакцію, а це, по суті, вид хронічного запалення, існує висока ймовірність того, що стимулятор міг призвести до такої трагедії. Ще один парадокс - ідеальні лабораторні аналізи при наявності пухлини. Тому ми, лікарі, повинні завжди дотримуватись сучасних стандартів, щоб не пропустити проблеми, яка несе смертельну загрозу для пацієнта.


Повернутися