Цікава історія N57: Розповідь про те, як лікування простатиту допомогло позбутись молодому чоловікові ідіопатичної аритмії.


Ще одна історія, яка виявилась цікавою завдяки тому, що пошук причини однієї проблеми призвів до вирішення іншої. До мене звернувся на профілактичне обстеження пацієнт, котрий проходив діагностику та лікування у нашій клініці «Біокурс», хоча останніх 2 роки до нас він не звертався, бо особливих скарг у нього не було. При зверненні його турбував незначний кашель, задишка і закладеність носа, але основною причиною звернення було загострення простатиту.


Провівши усі необхідні стандартні обстеження було підтверджено діагноз - простатит в стадії загострення. Пацієнт отримав схему лікування і почав приймати ліки. На перший погляд видно, що нічого особливого у цьому медичному кейсі начебто немає... Але історія виявилась цікавішою... Прийнявши курс лікування молодий чоловік повернувся для того, щоб провести контрольні обстеження. Суб‘єктивно він почувався значно краще після лікування, але зауважив, що йому продовжує заважати кашель.


Додатково до загально-клінічних аналізів я запропонував виконати біочіп респіраторний, виробником якого є німецький лідер у лабораторній діагностиці фірма Euroimmun AG та аналізи на паразитози для того, щоб спробувати знайти причину кашлю. Він погодився і вже за кілька днів ми отримали результати аналізів. Вони практично усі були в межах норми: антитіл до паразитів ми не виявили, IgE був теж в нормі, а от в респіраторному біочіпі ми отримали позитивні антитіла igM до хламідії пневмонії.


Враховуючи, що ця інфекція може викликати міокардит, я запитав його чи не було в нього проблем із серцем. Він відповів, що останніх пів року мучиться з ідіопатичною аритмією і обійшов вже кількох кардіологів, але жоден не міг пояснити причини порушення серцевого ритму. Звичайно, що нашому герою виконали УЗД серця, ЕКГ, холтерівський добовий моніторинг і колеги кардіологи діагностували ідіопатичну аритмію та призначили симптоматичне лікування. На жаль воно було мало ефективним... Тепер розуміючи, що може бути причиною аритмії та хронічного кашлю ми призначили пацієнту таргетний антибактерійний препарат.


Через 3 тижні після початку лікування ми виконали контрольні аналізи і отримали чудовий результат - антитіл до хламідії пневмонії в біочіпі міокардитів вже не було. Виконавши інший біочіп ми відкинули можливість наявності інших інфекцій які могли б викликати міокардит, а хламідія пневмонії теж виявляється за допомогою цього біочіпу. Окрім цього найважливішим досягненням терапії було повне зникнення кашлю і аритмії за 3 тижні після повторного лікування.


P.S. Ось так, простатит, який став причиною звернення, допоміг вирішити медичний квест з аритмією. Пишу медичні історії на доступній для загалу мові і сподіваюсь, що вони стануть Вам в пригоді! Розумію скепсис моїх колег, а також, що такий медичний супровід пацієнта виходить далеко за наші медичні протоколи. Але вважаю, що лікарі мають думати ширше і використовувати усі сучасні тести та ліки для досягнення результату. Ще раз дякую нашим партнерам Euroimmun AG за можливість виконувати біочіпи, за якими особисто я бачу велике майбутнє у діагностиці та пошуку причин захворювань.

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися