Цікава історія N41: Про причину постійної втоми молодого чоловіка, який знехтував своїми переконаннями у виборі стоматолога


Враховуючи, що попередні історії починались з медичних проблем та дзвінків від знайомих, які хотіли отримати пораду лікаря, ця історія не віщувала жодних медичних загадок та складних головоломок. З огляду на те, що сучасні бізнесмени змінюються і відкривають представництва своїх корпорацій закордоном, змінюється й комунікація з партнерами, а також потенційними партнерами. Власники великих корпорацій помолодшали, володіють кількома мовами, отримали освіту закордоном, мандрують світом, не забуваючи про країну в якій вони продовжують жити.


Ось так, співвласник однієї з великих корпорацій, вирішив персонально завітати на екскурсію до медичного центру «Біокурс»у Львові. Ми домовились про візит і узгодили час зустрічі. Вранці із випередженням на 5 хвилин у клініку завітав наш гість. Він люб'язно привітався, попросив охорону зачекати на вулиці, після чого пройшов до кабінету для перемовин. Йому було цікаво дізнатись історію клініки, яка вже працює 27 років і є також сімейною клінікою. Після короткої розповіді, наш гість запитав дозволу оглянути клініку та подивитись, як працює сучасна лабораторія.


Побувавши на короткій екскурсії по клініці, а також оцінивши можливості клініки молодий чоловік поцікавився чи можна виконати у нас сучасний check-up для себе. Я поцікавився чи є у нього скарги і як давно він проходив таке обстеження. Виявилось, що рік тому check-up був проведений в одній з відомих німецьких клінік, де лікарі не знайшли жодних відхилень від норми. Скарг окрім постійної втоми у нашого героя не було... Звичайно, виснаження він пов'язував з роботою та постійними поїздками закордон.

Отримавши сервіс лист він був здивований тим, що вартість обстеження виявилась в 10 разів меншою ніж рік назад у Німеччині. Враховуючи те, що вранці він не встиг поснідати і випив тільки склянку води, ми вирішили одразу виконати усі необхідні лабораторні аналізи. Дізнавшись, що моя друга спеціалізація лікар ультразвукової діагностики, він попросив виконати УЗД внутрішніх органів та сечовидільної системи. Уже за кілька хвилин я оглядав пацієнта у іншому кабінеті на одному з наших експертних апаратів. Оглянувши печінку і селезінку я зауважив, що вони були збільшені в розмірах, а жовчевий міхур містив сладж (осад жовчі) і мав потовщені стінки. Такі зміни часто трапляються при гострих гепатитах. На жаль я був змушений засмутити пацієнта тим, що ультразвукове обстеження показало зміни у печінці, жовчевому міхурі та селезінці, але кінцевий діагноз ми зможемо дізнатись лише за кілька годин, після виконання лабораторних аналізів. На цьому ми попрощались і домовились зідзвонитись, як тільки будуть виконані тести.


Через 3 години усі лабораторні тести були виконані... Більшість лабораторних аналізів виявились в межах норми, окрім печінкових проб, які в 50 разів перевищували норму (Алт, Аст, Ггт). Парадоксальним було те, що загальний білірубін був у межах норми. Також виконавши тести на маркери гепатитів, лабораторні тести показали, що у пацієнта гострий гепатит В. Так як гепатит протікав без жовтяниці, ніхто не міг припустити, що сильна слабкість могла бути спричиненою вірусним гепатитом. Але усе найцікавіше у цій історії було тільки попереду...


Дізнавшись про свій діагноз молодий чоловік вирішив на наступний день виконати повторно аналізи у двох приватних лабораторіях у Києві. Помилки не було - аналізи повністю збіглись з показниками нашої лабораторії! Звичайно, що наступним кроком став візит молодого чоловіка до лікаря інфекціоніста-гепатолога, який призначив дієту та відповідне лікування. У вас виникне логічне запитання, яку ж роль у цій історії відіграв вибір пацієнтом стоматолога? Звичайно, мені було дуже цікаво дізнатись, де саме міг заразитись гепатитом В наш герой. Саме тому я задзвонив до пацієнта і поставив йому ряд запитань: чи не проходив він лікування у стаціонарі; чи не переливали йому кров; чи не наносили йому тату; чи не проходив він лікування у стоматолога. Виявилось, що єдиним фактором ризику залишився стоматолог. А враховуючи минулорічне обстеження закордоном, яке включало УЗД внутрішніх органів та лабораторні тести на гепатити стало зрозуміло, що інфікування відбулось цього року.

  

Принципом успішного та заможного бізнесмена був вибір клініки, яка гарантує високий рівень стерилізації та безпеки пацієнта. Фінансові можливості дозволяли лікуватись у будь-якій клініці світу... І тому виникали запитання, а що ж пішло не так і чому ризик інфікування привів до стоматолога. Отож, я поцікавився в якій приватній клініці лікувався пацієнт і невже клініка зекономила на дезінфекції чи сучасній стерилізаційній? Виявилось, що лікар до якої потрапив наш пацієнт, працювала в одній з державних київських стоматологічних клінік, а її порекомендував, як хорошого фахівця, його давній друг.


Прохання до усіх стоматологів, що працюють у державних стоматологічних клініках не сприймати дану історію, як антирекламу, але завжди є колеги, які можуть зіпсувати репутацію усієї стоматологічної клініки, нехтуючи правилами сучасної дезінфекції та гігієни. Пацієнт виконав декілька стоматологічних маніпуляцій у лікаря. Загалом якість роботи його задовільнила, але вразив рівень комунікації! А особливо цікавим також виявився монолог лікаря стоматолога перед початком лікування, який собі пригадав пацієнт: «Ви не переживайте, у мене було нещодавно кілька пацієнтів, які розказували мені нісенітниці, що після мого лікування у них було діагностовано гепатит В! Ви ж не повірите в такі фантазії пацієнтів? Подивіться навколо, як у мене в кабінеті все чистенько!»


Ось тепер наша медична історія добігла до свого завершення... На жаль ми не можемо на 100 % стверджувати, що інфікування відбулось саме у лікаря стоматолога, але після «обнадійливого монологу» лікаря ймовірність цього є дуже високою... Отож, прохання до усіх читачів, зробити висновки з прочитаного та усвідомити, що тільки Ви обираєте лікаря чи клініку, а профілактичні щорічні огляди потрібні саме Вам. Для лікарів стоматологів ця історія теж буде корисною для того щоб зрозуміти, що кожен пацієнт повинен проводити після втручання стоматолога лабораторні тести, які включають аналізи на гепатит В та гепатит С, а також проводити постійний контроль роботи стерилізаційної у клініці де Ви працюєте.

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися