Цікава історія N38: Розповідь про байкера, або як джерельна вода змусила молодого чоловіка приймати віагру?


Був кінець липня і на вулиці було доволі спекотно. До мене в кабінет постукав молодий чоловік, який був записаний на візит. Його одяг і шолом в руці вказували на те, що він професійний байкер. Привести такого чоловіка до лікаря уролога могла тільки серйозна проблема. Було відразу помітно, що мій гість перебуває в нервовому стані. В розмові він зізнався, що хвилюється, бо до лікаря такого профілю він звернувся вперше, а проблема яка його привела є дуже делікатною...


Як виявилось, він уже 2 роки спільно мешкає з молодою коханою жінкою, і за цей час їхні стосунки та інтимне життя було для них обох ідеалом. Вони насолоджувались близькістю один одного і достатньо було одного погляду коханої, щоб запалити в ньому шалену пристрасть та бажання. Жодних проблем з лібідо у нашого героя не було протягом усього дорослого життя, але за 3 тижні до звернення він відчув, що немає жодного фізичного потягу до коханої. Спочатку, звичайно, він подумав про перевтому на роботі та вирішив зробити собі подарунок, влаштувавши відпустку на два тижні. Але це був тільки початок...


Наступним симптомом, який з'явився у нашого героя - стала еректильна дисфункція. Він зовсім не був готовий до того, що його інтимне життя настільки зміниться. Враховуючи те, що йому було 40 років він навіть подумав, що його передчасно зустріла коліжанка старість. На вигляд, він не був типовим байкером з пивним животиком, а навпаки був підтягнутим. Індекс маси тіла в нього був у нормі та було видно, що він веде практично здоровий спосіб життя. Молодий чоловік не палив і не зловживав алкоголем. Оскільки інтимне життя його не задовільняло, а лібідо так і не поверталось до норми, то чоловік вирішив спробувати віагру. Яке ж було його розчарування, коли під час близькості з коханою таблетка не дала жодного ефекту. Засмучений чоловік кілька годин просидів в інтернеті, де натрапив на величезну кількість інформації, а також відвідав кілька форумів... Це остаточно призвело до того, що він відчув себе невиліковним та почав приміряти на себе різні діагнози...

   

На наступний день пацієнт таки вирішив порадитись з лікарем і записався до мене на візит. Пацієнт не мав жодних інших скарг. Маючи можливість виконати трансректальне УЗД простати та УЗД калитки (яєчок), ми розпочали саме з цього обстеження. Простата відповідає за декілька функцій в нашому організмі, тому, якщо мова йде про порушення ерекції та лібідо - завжди потрбно починати обстеження саме з цього органа, який ще називають "другим серцем чоловіка". При обстеженні калитки не було знайдено жодних відхилень від норми. Під час обстеження простати відразу стало зрозуміло, що проблема захована саме в ній. Об'єм простати перевищував норму втричі за рахунок сильного набряку, а при торканні до неї датчиком, пацієнт відчував сильний біль. Ультразвуковий діагноз був наступним: гострий простатит (запалення простати) і везикуліт (запалення сім'яних міхурців).


Найчастіше причиною простатиту стають статеві інфекції або сильне переохолодження. Пацієнт здав аналізи в лабораторії нашого медичного центру на усі інфекції, які передаються статевим шляхом. Усі аналізи були в межах норми. Цікавим фактом було й те, що інших класичних ознак простатиту (біль внизу живота та промежині, дискомфорт при сечовипусканні, відчуття неповного спорожнення сечового міхура) молодий чоловік не відчував. Мені як лікарю теж було цікаво, де влітку в спеку 35 градусів С можна було отримати таке переохолодження, що призвело б до такого сильного запалення простати? Виявилось, що наш байкер 3 тижні тому з друзями відвідали джерело в Раківці, яке має чудодійну лікувальну силу. Багато людей відвідує це святе місце з надією вилікуватись від складних недуг. За традицією хворий з вірою та молитвою має пройти кілька кіл по крижаній джерельній воді в надії на оздоровлення.


З медичної точки зору, цьому феномену зцілення теж є пояснення. Різке переохолодження так як і при загартовуванні призводить до стресу в нашому організмі. Першим реагує наш гіпоталамус, тоді гіпофіз, який посилає сигнал наднирникам, які викидають в кров велику кількість гормонів. Адреналін має доведену протиалергічну дію, а кортизол виражену протизапальну дію. На жаль крім позитиву є і негатив... Кортизол є імуносупресором і може значно знижувати імунну відповідь нашого організму, а його постійне підвищення (часті психоемоційні стреси чи переохолодження) можуть привести до набутого імунодефіциту, який в свою чергу дає зелене світло для розвитку інфекцій, які при нормальній імунній відповіді не розвиваються в нашому організмі.

      

А тепер повернемось до нашого героя... Він вважав себе повністю здоровим, тому вирішив не просто пройтись по воді, а повністю зануритись усім тілом під воду і так постояти 30 секунд. Виконавши задумане молодий чоловік навіть не запідозрив чим це може обернутись для його організму... За результатами спермограми пацієнта з бактеріологічним посівом стало зрозуміло, що запалення в простаті викликала бактерійна інфекція (при мікроскопії була помітно виражена піоспермія). Це виявилась кишкова паличка E.coli, яка вийшла з під контролю імунної системи в наслідок різкого переохолодження. Пацієнту було призначено терапію і вже через 2 тижні він відчув, що до нього повернулось лібідо, а інтимне життя знову приносило насолоду закоханим. При контрольному УЗД об'єм простати зменшився втричі і повернувся до норми, а повторна спермограма отримала вердикт - нормоспермія!


P.S. Якщо ви відчули проблеми у статевому житті - не поспішайте до аптеки за віагрою та не починайте загартовуватись, а зверніться до лікаря уролога. Іноді це може врятувати людські стосунки та зберегти нервову систему від стресу. Будьте здоровими та щасливими!

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися