Цікава історія N32: Історія про маткову спіраль у дружини, або як одруженому чоловіку зіскочити з Віагри?


Історія почалась у нашій клініці з візиту жінки до гінеколога, яка звернулась на профілактичне обстеження. На першому візиті пацієнтка поцікавилась у нашого лікаря гінеколога – Красівської Лідії Ярославівни чи можна записати чоловіка до уролога, бо є інтимна проблема, про яку чоловік має бажання поговорити тільки з урологом.


Через тиждень пацієнт прибув до мене в кабінет. Відразу було видно, що він нервує і йому незручно розповідати про інтимні проблеми... З’ясувалося, що чоловіка турбують 2 речі: швидкий секс до 1 хвилини і зниження ерекції під час сексу. Виявилось, що пацієнт уже звертався до кількох урологів та сексопатологів. Діагноз був невтішний: хронічний уретропростатит, везикуліт, еректильна дисфункція, передчасна еякуляція. Лікарі неодноразово призначали терапію, проводили фізіопроцедури, масажі простати... Але через 2-3 тижні усі симптоми захворювання знову повертались...


Певна річ, що такі справи спричинили появу депресії у молодого чоловіка, якому було лише 40 років. Він навіть звернувся до психолога, а потім і до психіатра. Останній призначив антидепресанти, які на жаль погіршили інтимне життя! Тоді лікар уролог, який не міг зрозуміти причини частих загострень простатиту, порадив пацієнту вживати Віагру.


Віагра покращила статеве життя, але не вплинула на тривалість сексу, окрім того ще одною проблемою став головний біль після прийому ліків. Розчарувавшись у традиційній медицині чоловік подався у нетрадиційну... Він спробував препарати фірми Heel, далі побував у кількох народних цілителів, пробував загартовуватись, кинув палити і перестав повністю вживати алкоголь, але чуда не сталось... Тому він продовжував приймати Віагру для мінімального покращення ситуації; проходив що 3 місяці масажі простати у лікаря уролога в Трускавці; один раз на рік їздив у Саки для лікування грязями.


Після об'єктивного обстеження, трансректального УЗД простати та лабораторного обстеження попередній діагноз повністю підтвердився. Паралельно були готовими результати і його дружини. Статевих інфекцій у жодного з подругів не було виявлено. Тест на міко-уреаплазму та вірус герпесу 2 типу теж були негативними, хоча у чоловіка було знайдено більше за норму лейкоцитів у спермі (піоспермія), а у дружини велика кількість лейкоцитів у шийці матки, що свідчило про ендоцервіцит.


Ще одним цікавим фактом було те, що у дружини була встановлена спіраль з метою контрацепції, так як у подружжя було 2 дітей і вони вирішили зробити паузу. Спіраль була встановлена 3 роки тому у іншій клініці, і рівно стільки ж чоловік страждав передчасною еякуляцією, еректильною дисфункцією і простатитом. До цього часу чоловік ще не знав, що це таке... А через наявність спіралі подружжя не використовувало презерватив, як метод гігієнічного бар'єру, бо не бачили в цьому потреби.


На консиліумі з гінекологом ми запропонували провести одночасне лікування чоловіка та дружини і зняти спіраль. На жаль подружжя не виявило бажання видаляти спіраль і запевнили нас, що вони будуть вести статеве життя тільки з презервативом та хочуть переконатись, що лікування дасть хороший ефект.


Прийнявши ліки і дотримуючись рекомендацій з гігієни чоловік передзвонив мені і повідомив, що відчув значне покращення і перестав приймати Віагру. Але це ще не кінець історії... Через тиждень пацієнт здав аналізи, результати були в нормі. Дружина повторила аналізи, на жаль у неї залишались зміни, але вона відмовилась знімати маткову спіраль...


Через 3 тижні пацієнт знову приїхав на обстеження і знову ж ми при обстеженні побачили зміни характерні для простатиту і везикуліту. Чоловік зізнався, що вони з дружиною почали вести статеве життя без презервативів. Отож, на остаточному консиліумі було прийнято рішення про зняття маткової спіралі у дружини та повторний курс лікування для обох партнерів і тимчасове використання презервативів. Після виконання приписів і зняття спіралі подружня пара через 3 тижні повернулась до нормального статевого життя, звичайно після контрольного обстеження у львівській клініці «Біокурс».


Уже пройшло більше 5 років як ми проводимо щорічну профілактику для подружжя і щоразу спостерігаємо, що потреби у лікуванні немає. А чоловік уже й забув, як виглядає Віагра:)

P.S. Маткова спіраль може викликати запалення, яке зумовлене анаеробними бактеріями і тоді страждає не тільки жінка, а й чоловік. Якщо не усунути причину запалення, воно буде постійно повторюватись і викликати все нові й нові причини дискомфорту. Тому, шановні жінки, перед постановкою спіралі, навіть найдорожчої з медикаментами, подумайте про здоров'я вашого чоловіка!

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися