Цікава історія N31: Історія про те як позбутись постійного кашлю, або як можуть страждати ваші бронхи, коли ви щодня маєте справу з кондиціонерами?


Історія почалась у моєму кабінеті з первинного візиту чоловіка, якому було 50 років. Він знайшов нашу клініку «Біокурс» через інтернет і вирішив пройти профілактичне обстеження в уролога, прочитавши кілька дописів про важливість чоловічого огляду після сорока років... Пройшовши УЗД сечовидільної системи та трансректальне УЗД простати, а також лабораторне обстеження – жодних змін, які б вказували на дисбаланс, виявлено не було. При повторному візиті я пояснив пацієнту, що у нього усе гаразд і наступний огляд уролога потрібно виконати планово через рік. Чоловік щиро подякував за швидку діагностику та хороші новини.


Залишаючи мій кабінет він поцікавився чи я можу порадити йому лікаря, який зміг би виявити причину його хронічного бронхіту, яким він вже страждав більше 5 років. Я звичайно помітив, що пацієнт постійно кашляє, але не надав цьому значної уваги, вважаючи це проявом звичайної застуди. Отож, я попросив пацієнта детальніше розповісти про свої скарги, пов'язані з постійним кашлем.


Виявилось, що він страждає від надокучливого кашлю цілодобово ось уже впродовж 5 років. Він уже зневірився у традиційній медицині, спробував гомеопатію, лікування травами, звертався також і до народних цілителів, але жодного позитивного результату не отримав...


Згодом він звертався до терапевтів, пульмонологів та алергологів. Нещодавно він навіть виконував комп’ютерну томографію легень, але жодних змін лікарі не побачили. Алерголог провівши лабораторне обстеження не виявив жодних ознак алергії, уся алергопанель була без відхилень, а загальний IgE становив 12 одиниць, що є нормою. Скарифікаційні шкірні тести не виявили алергічної реакції до жодного алергену. Загальні клінічні аналізи кожного разу були теж у нормі, а температура тіла перебувала на рівні 36,6 градусів.


Терапевт запідозрила паразитоз, але жоден тест на паразитарні інфекції не підтвердився. Тому, терапевт порадила пацієнту профілактично прийняти протипаразитарні препарати. На жаль після терапії стан пацієнта зовсім не змінився, а кашель продовжував дошкуляти.


Враховуючи усі ці обставини, я запропонував пацієнту виконати в лабораторії нашого медичного центру «Біокурс» сучасний тест на 20 інфекцій, які спричиняють ураження бронхів. Аналіз називався біочіп респіраторний, виробником якого є німецький лідер у лабораторній діагностиці фірма Euroimmun AG. Результат був несподіваним... Усі інфекції включно з кашлюком та паракашлюком були від'ємні, окрім однієї інфекції... Це виявилась легіонела.


Враховуючи результат аналізу, при повторному візиті я повернувся до збору анамнезу (історії хвороби)... Беручи до уваги, що ця інфекція не передається від людини до людини, для родичів та знайомих пацієнт не становив реальної загрози.


Виявилось, що пацієнт довгий час працював у Криму і обслуговував кондиціонери. Парадоксом було те, що обслуговування кондиціонерів мало вберегти інших людей від такого роду проблем, з якими зіткнувся мій пацієнт. Цікавим був факт відсутності змін при усіх обстеженнях, який загнав у глухий кут тих лікарів, які намагалися розгадати загадку дивного тривалого кашлю.


Консиліум з пульмонологом був коротким, ми зійшлись на тому, що пацієнту необхідна антибактерійна терапія, яка призначається при легіонельозі. Пройшовши два курси антибіотикотерапії пацієнт забув, що таке кашель. Повторний аналіз не виявив антитіл до легіонели, а це означало, що подальшого лікування пацієнт не потребує.


Сподіваюсь, що ця історія допоможе лікарям та пацієнтам зрозуміти наскільки важливими для нас є сучасні лабораторні тести, а також приверне увагу до контролю стану власних кондиціонерів!

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися