Цікава історія N10: Генетичне випадіння волосся у хлопчика 6 років чи помилки німецьких дерматологів-трихологів?

Ця  історія почалась у Німеччині.  В сім'ї українки, яка  вже багато років мешкала у престижному районі Берліна з чоловіком і сином, сталась біда – у 6-річного хлопчика почало випадати волосся на голові.


Звичайно, спочатку мама звернулась до сімейного лікаря. Оглянувши хлопчика, лікар сказав, що нічого страшного не трапилось, він випише вітаміни та все минеться.
Після місяця приймання ліків волосся почало випадати ще інтенсивніше і можна було побачити ділянку на чубку дитини діаметром до 6 см абсолютно без жодної волосини!Повторний візит до сімейного лікаря був цікавішим, бо цього разу він зрозумів, що вітаміни, м'яко кажучи, не допоможуть. Тоді лікар призначив лабораторне обстеження. Аналізи були готові за кілька днів - усі тести були в нормі! Хлопчика скерували до лікаря вузької спеціалізації – професора трихолога.

 

 Провівши дерматотрихоскопію та оглянувши результати аналізів, професор виписав ліки. Парадокс, але це були ті  ж самі вітаміни, які радив сімейний лікар! Мама пояснила професору-трихологу, що прийняття таблеток  лише погіршило стан.Тоді лікар порекомендував спеціальний шампунь від алопеції.
Користування шампунем протягом місяця не дало жодного результату. 

Трихолог запропонував виконати структурний аналіз волосся на мікроелементи, а також спеціальні генетичні тести. Результат тестів на мікроелементи був у нормі. Згідно з генетичними тестами, хлопчик має генетичну схильність до алопеції. Тоді лікарі після консиліуму прийшли до висновку,  що це генетична алопеція. Цікавим було те, що ні у мами ні у батька не було й натяку на випадіння волосся!

Мама приїхала до Львова і звернулась до львівських дерматологів. Пройшовши усі діагностичні процедури та спроби лікування, на жаль, бажаного результату отримати не вдалось. Від місцевих ін'єкцій стероїдами своєму сину, мама відмовилась вже після кількох процедур через відсутність результату, беручи до уваги їх болючість і можливі ускладнення - атрофію шкіри і волосяних фолікулів.


У повному відчаі мама звернулась до нас в клініку для останньоі спроби діагностики та лікування.
Трихолог нашого медичного центру провела усі стандартні процедури та призначила широкий спектр лабораторних досліджень, які  хлопчику  ще не проводили. Також було виконано комплексне УЗД, яке показало, що  усі внутрішні органи без патологічних змін.
Парадокс був у тому, що стандартні загально клінічні аналізи теж були в нормі, а тести, які вказують на автоімунну природу захворювання були значно вищими за норму.

 
Призначивши комплексне лікування, уже через місяць ми отримали результат - волосся почало відростати! Ще через місяць вогнище алопеції повністю зникло. Повторивши лабораторні тести, ми отримали значне покращення усіх показників. Зараз хлопчик уже 1,5 роки на спостереженні рецидиву -випадіння волосся та алопеції немає!


P.S. Якщо природа алопеції була б генетичною, змінити генетику препаратами, які придбала мама в українській аптеці,  теоретично неможливо. Тому, якщо тимчасово забути про генетичну схильність - є шанс вилікувати пацієнта:)

Повернутися