Подагра. У що не варто вкладати свої кошти та таланти?


Подагра  (від podos – стопа  і agra – капкан) здавна дошкуляє людям болями, вкладаючи у ліжко під час загострення. Ще древні помітили, що найчастіше на неї страждали багатії, що вели малорухливий спосіб життя, здобрений переїданням та зловживанням дарами Бахуса і назвали її «хворобою імператорів, полководців, геніїв та філософів».

В наш час ризик виникнення подагри визначає не статус, а спосіб життя. «Добре їсти, довго спати – бог здоров’я мусить дати!» - ця улюблена приказка українців, на жаль, приводить до серйозних захворювань, до яких медики відносять і подагру.

Механізм цієї хвороби запускається підвищенням кількості сечової кислоти у крові. Сечова кислота утворюється з пуринів і у  нормі 85% (1-2г) вона відфільтровується нирками. Така ж кількість знову надходить в кров  - в результаті її концентрація в організмі приблизно однакова. Але як тільки порушується цей баланс  - показник кількості сечової кислоти    може зрости у десятки разів. Нирки не справляються із своєю функцією,  надлишок сечової кислоти перетворюється на солі (голкоподібні кристали) – урати ,  які відкладаються в синовіальній рідині суглобів і викликають їх запалення.

Найчастіше вперше подагра заявляє про себе гострим болем у суглобі великого пальця ноги, який супроводжується  набряком суглоба, почервонінням або посинінням шкіри в його області.  Цей важкий стан почне «стихати» через 3-5 днів. Але, як правило, через деякий час знову повертається, інтервал  між нападами  болю скорочується, захворювання поширюються на інші суглоби.

Супутниками подагри часто є хвороби, визвані порушенням   обміну речовин: діабет, ожиріння, захворювання нирок, жовчо-кам’яна хвороба, гіпертонія, судинні захворювання.  Розвиток подагри може викликати подагричну нефропатію, яка без належного лікування приводить до розвитку ниркової недостатності. Окрім сильних болей у суглобах, які супроводжують напади подагри, вона призводить до деформації суглобів і може стати причиною інвалідності.

 

Особливо подагра «любить» чоловіків від 40 років. На прицілі у неї любителі калорій, пива і «гострих» відчуттів  у вигляді приправ і стресів. Жінкам ця хвороба може загрожувати у  період менопаузи, загрожує вона і модницям, які носять вузьке взуття на високих каблуках.  

На жаль,  подагра є хронічною хворобою і цілком не виліковується. Самолікування «бабусиними методами» або вживання медпрепаратів без припису лікаря може ускладнити її перебіг. Але доброю новиною є факт, що сучасна медицина здатна успішно долати її наслідки,  значно покращуючи якість життя пацієнта.

Тому, як тільки нестерпний біль у суглобі раптом розбудить Вас серед ночі, дуже важливо якомога швидше звернутись до лікаря-ревматолога.  Клінічні дослідження крові, УЗД, перевірка роботи нирок, серцево-судинної системи дозволять призначити ефективне лікування з метою запобігання розвитку такої древньої і такої сучасної хвороби, як подагра. 


У медичній клініці «Біокурс» ми успішно діагностуємо та лікуємо захворювання суглобів та опорно-рухового апарату. І невтомно нагадуємо всім, хто цінує і любить життя – будь-яку хворобу завжди легше попередити ніж лікувати. Проходження профілактичних оглядів хоча б раз на рік дозволяє виявляти будь-які захворювання ще до того, як вони підуть у наступ. 

Подагра – одна з хворіб, тривожні сигнали від якої можна розпізнати по клінічним аналізам крові та сечі, тим самим вберегти себе від  візиту цієї «кульгавої подружки».

Повернутися