ЗАГАДКОВІ СУСІДИ АБО НАВІЩО ТЕСТУВАТИСЬ НА НАЯВНІСТЬ ПАРАЗИТІВ?

ЗАГАДКОВІ СУСІДИ АБО НАВІЩО ТЕСТУВАТИСЬ НА НАЯВНІСТЬ ПАРАЗИТІВ?Що таке паразити?
Це багатоклітинні організми, що пристосувалися жити і розмножуватися усередині інших організмів. Відповідно, за їх рахунок. Тому припустити наявність паразитів в організмі можна за деякими специфічними рисами. За рівнем гігієнічних навичок, нестачі деяких компонентів їжі, які використовують паразити для свого розвитку і розмноження, надлишку токсинів, що утворюються внаслідок життєдіяльності.

Як багато паразитів у навколишньому середовищі
За статистикою, в організмі людини, подобається їй це чи ні, може співіснувати близько 500 видів паразитів. Статистика 80-х років свідчить, що на території України зареєстровано близько 30-ти видів, проте вільне переміщення, безвідповідальний туризм значно розширює різноманітність паразитів. Проте навіть цих 30-ти досить, якщо врахувати транзитні форми. Наприклад, у кишечнику людини живе лише людська аскарида, а аскарида свині, коня і ін. тварин у кишечнику не утримується і віддаляється природним чином. Правда, пройшовши міграцію по організму і “по дорозі” ушкоджуючи печінку і легені.

Основні шляхи для потрапляння в організм
У кожного паразита є свої “улюблені” шляхи потрапляння в організм, але проникати вони можуть лише через систему бар`єрних органів.З продуктами харчування і напоями через шлунково-кишковий тракт, із вдихуваним повітрям через органи дихання (на пилових частинках), через шкірні покриви, через органи сечостатевої системи, слизову ока. Деякі переносяться кровоссальними комахами. Деякі можуть проникати з кров`ю під час вагітності, зумовлюючи утробне зараження і носійство паразитів вже утробно. І виникнення проблем від народження. Шляхів і можливостей потрапляння паразитів багато. Вони їх удосконалюють, оскільки єдина можливість до розмноження – потрапити в організм господаря, який і його вигодовуватиме і охоронятиме від агресорів, у тому числі і від агресивних чинників навколишнього середовища.

Рівень гігієнічних знань – бар`єр паразитам
Практично будь-який продукт – тваринного або рослинного походження, а також напої можуть бути небезпечні в плані зараження паразитами. Живуть паразити у тваринах, а з їх виділеннями потрапляють у навколишнє середовище і заражають продукти і воду. Якщо їх специфічно не обробляти – вони несуть у собі небезпеку. Зменшити ймовірність попадання паразитів в організм допомагає ретельне миття рук із милом після повернення з вулиці, а також безпосередньо перед їжею. Проте якщо у Вас суміщений санвузол – це має сенс.Як і якщо мити руки на кухні або в їдальні. Якщо санвузол роздільний – якість вимитих рук вже не має вирішального значення. Частинки калу (з яйцями паразитів) можуть бути на дверних ручках. Дослідження поручнів метрополітену в США показали, що, не дивлячись на щоденну дезинфекцію, до вечора з поручнів висівається кишкова паличка. На якій кількості поручнів, дверних ручок залишила свій слід неохайна людина, статистика умовчує. Як часто дезінфікують поручні в нашому транспорті, статистика також поки мовчить. Де їх можна зустріти ще – на пультах управління, комп`ютерних мишках – де завгодно. У будь-якому місці, безпосередньо з їжею не зв`язаному, але де можливий контакт з їжею.

В Європі гельмінтозами уражений кожен третій житель згідно сучасної статистики. Особливістю глистних інфекцій є надзвичайно широка картина клінічних проявів – від безсимптомного носійства до важких смертельних випадків. В сільській місцевості люди знаходяться в групі підвищеного ризику через тісний контакт с домашніми тваринами, які є проміжними господарями паразитів. Міські жителі теж мають високу ймовірність заразитись паразитами у місцях громадського харчування, а також від домашніх тварин, котрі можуть бути носіями і джерелом гельмінтів.

Коли можна запідозрити глистну інфекцію і які симптоми підскажуть про можливість інфікування глистами ? Які зміни в різних системах організму викликають паразити ?

Нервова система – хронічна втома, загальна слабкість, нервозність, психічні розлади, нервові тики, поганий сон, головокружіння, головний біль, вегетосудинна дистонія, диплопія (двоїння в очах), відчуття холоду в руках та ногах, сонливість, зниження зору, слуху, нюху. Травна система – болі в ділянці шлунку, печія, закрепи та проноси, метеоризм (гази), втрата апетиту, зміна смаку, ураження печінки (найчастіше жировий гепатоз) та підшлункової залози (панкреатит), поліпоз у шлунку і у товстому кишківнику, кисти різних органів, дисбіоз у кишківнику, біль у черевній порожнині без видимої причини, втрата маси тіла чи надмір ваги, спленомегалія, непереносимість деяких харчових продуктів, парадонтоз, метаболічний синдром, загострення усіх вище перелічених симптомів весною і восени. Шкіра – плями та різноманітні незрозумілі висипання у формі алергічних реакцій, мязеві болі, алопеція (випадіння волосся), дерматит, дерматоз, рубцювання незрозумілої етіології, прищі, вугрі, сухість, гіпергідроз (надмірне потовиділення), реакція на прикраси (метал, золото, срібло), вітіліго, надмірна пігментація, часті грибкові ураження шкіри. Дихальна система – хронічні бронхіти, алергічні риніти, холодова алергія, астматичний синдром, довготривалий кашель, алергія на компоненти домашнього пилу та інші алергени, часті респіраторні захворювання носоглотки, часті гайморити, задишка, збільшення рівня IgE в крові.

Кров, серцево-судинна система – залізодефіцитна анемія, еозинофілія в крові, зменшення імунокомпетентних клітин, моноцитоз, міокардити та перикардити, екстрасистолія, тахіаритмія, гіперхолестеринемія, тромбоцитопенія, спонтанні кровотечі. Кістково-м”язова, суглобова система - мязевий біль, артрити, артрози, високий рівень сечової кислоти (подагра), ураження усіх суглобів, зокрема міжхребцевих дисків.

Сечостатева система – гематурія нез”ясованого генезу (кров у сечі), запалення репродуктивної системи, яке не проявляється появою лейкоцитів у сечі та спермі, камінці у простаті, кальцифікація у яєчках, кисти нирок, яєчок, простати, порушення гормональні у чоловіків та жінок (часті порушення менструального циклу), протеїнурія невідомої етіології, уробіліноген у сечі, утворення кристалів у нирках.

Імунна система – гарантоване зниження опірності організму (імунітету).

Місцем перебування личинок паразитів в організмі людини може бути будь-який орган, а не тільки кишечник як собі уявляє більшість населення. Тому при багатьох паразитарних захворюваннях виявити дорослі особи або їх яйця в калі неможливо.

Як визначити чи наявні паразити в людини і чи необхідне відповідне лікування ?
Медичний центр «Біокурс» пропонує визначення 8 видів основних (найпоширеніших у нашій кліматичній зоні) паразитів за аналізом крові – визначається наявність антитіл, які виробляються організмом у відповідь на інфекцію. Додатково в загальному аналізі крові визначається рівень еозинофілів, IgE, концентрація гемоглобіну та інші 26 параметрів формули крові.

При наявності симптомів та позитивних результатів аналізів лікуючий лікар зможе провести специфічну протигельмінтну терапію і вилікувати причину основного захворювання, а не лікувати різноманітні симптоми не знаючи їх причину.
При цьому «Біокурс» керується древньою медичною мудрістю – «Хто добре діагностує, той добре лікує».
Повернутися