Цікава історія N9: Гіперактивний хлопчик з болями у животі, висипом на шкірі або Психосоматика не завжди є першопричиною зміни настрою дитини


До дерматолога нашої клініки звернулись батьки 8-річної дитини зі скаргами на біль в животику протягом року, який періодично з'являвся, висип на шкірі, який педіатри сприймали як алергію та гіперактивну поведінку. Батьки вже рік звертались до різних спеціалістів, та, на жаль, результату не було. Усі лікарі наполягали, що це психосоматичне і потрібно звертатись до психолога, а животик потрібно лікувати у дитячого гастроентеролога. 

10 сеансів у психолога не дали бажаного результату, хоча маму таки трохи заспокоїли... Але висип на шкірі, біль у животі нікуди не зникали...
Дитячий гастроентеролог призначила УЗД у кількох спеціалістів у державних та приватних клініках. Результат - застій жовчі у жовчному міхурі, перегин жовчного міхура, іншої патології не виявлено.

Призначено аналіз калу на яйця глистів, результат: паразитів не виявлено. Провівши копрограму за результатом лікар гастроентеролог з поліклініки встановила діагноз - дисбактеріоз, хронічний панкреатит. Після цього дитині було призначено ферменти та 4 види "добрих бактерій" пробіотиків для відновлення мікрофлори кишківника по черзі.

Результат лікування, на жаль, був незадовільним і лікар порадила поїхати у Східницю з дитиною "попити водички". Дерматолог в міському шкірвендиспансері порадила змащувати шкіру спеціальною бовтанкою, яку потрібно було придбати у рецептурній аптеці, але ефект був тимчасовий.

На цьому етапі батьки звернулись у нашу клініку за консультацією лікаря дерматолога. УЗД внутрішніх органів виявило запалення кишківника. Далі було призначено лабораторне дослідження. Аналізи дозволили виключити захворювання, характерні симптомам. Провели поглиблені дослідження на наявність паразитів. Саме вони дозволили виявити паразита, який викликав такий стан хлопчика.
Лікар нашої клініки призначила  відповідну схему лікування.


Але батьки ніяк не могли повірити в цей діагноз,  адже до того ніхто з лікарів не ставив такий діагноз.
Розчарувавшись у нашій клініці, батьки вирішили скористатись порадою попереднього лікаря гастроентеролога і поїхали до Східниці. Але, ще не почавши пити місцеву воду, вирішили дати дитині одну таблетку, яка має протипаразитарну дію, яка була в схемі лікування нашого лікаря.

Результат не заставив себе довго чекати - після прийняття заболів живіт і хлопчик захотів у туалет..
Я отримав дзвінок від мами - у нас вийшло 2 аскариди розміром до 15 см, що робити далі?
Пройшовши усе лікування згідно із схемою, стан дитини значно покращився, шкірний висип зник, про біль у животику батьки забули, а основне - кудись зникла гіперактивність!

P.S. Паразити, обкрадаючи мікрофлору нашого кишківника можуть призводити до дисбіозу та порушення травлення, що в свою чергу призводить до появи низки симптомів, які ми сприймаємо як окремі захворювання. Але виявити їх можна лише, провівши якісне обстеження у досвідчених лікарів.


Повернутися