Цікава історія N8: Скільки мені потрібно води, щоб напитись або Невдалі пошуки аденоми простати у пацієнта з пляшкою мінералки!


Ця «зачарована» історія почалась із дзвінка мого пацієнта, який стосувався його тестя. Проблема була, зі слів зятя, з сечовипусканням! Звичайно, враховуючи вік пацієнта - 50 років, перша думка, яка виникла у мене, як уролога - це простатит чи аденома простати. Провівши  відповідне клінічне обстеження,  я був здивований - ні аденоми простати, ні простатиту, ні залишкової сечі?!


Пацієнт продовжував настоювати, що у нього постійні проблеми з частим сечовипусканням! До речі,  я спочатку не звернув увагу на 1,5 літрову пляшку води, з якої постійно пив пацієнт мінеральну воду...наступним кроком була здача аналізів. Аналізи крові були в ідеальній нормі, аналіз сечі був практично без змін, окрім низької питомої ваги.


Запитавши пацієнта скільки він вживає рідини - отримав відповідь, що багато, але точно він не знає скільки. Ми домовились, що він заміряє скільки води він вживає за добу...
Через 2 дні він передзвонив і повідомив, що він шокований власними замірами! Виявилось що він споживає близько 15 літрів води на добу, тому й зрозумілими стали запитання, пов'язані з частотою сечовипускання.


Виявилось що він вже з 20 років був нерозлучний протягом доби з 1,5 літровою пляшкою води, але ніколи не заміряв кількості випитої рідини за добу. Ми вирішили провести гормональні тести і виявили збій. Ендокринолог клініки встановила діагноз  і призначила лікування. Результат не забарився...
Він почав вживати до 1,5 літри води на добу і проблема з сечовипусканням зникла.

P.S. Завжди краще виміряти те,  що здається звичним,  і таким чином об'єктивно оцінити проблему! Парадокс у тому, що пацієнт 30 років випивав  величезну кількість води і спав з пляшкою і навіть не думав, що треба  звернутись до лікарів.

Повернутися