Цікава історія N5: Хочу спати, або Дуже хочу спати вже 1,5 роки, або казка "Сплячий красень"


Мій добрий знайомий лікар порадив своєму другу звернутись до мене у клініку, мотивуючи це правилом, що друзів і родичів він не лікує! Проблема була в тому, що молодий чоловік 33 років, який працює менеджером на одній з іноземних компаній у Львові,  відчував постійну шалену втому протягом останніх 1,5 років. У нього був ідеальний індекс маси тіла, він дотримувався дієти у харчуванні, не вживав алкоголю, не палив, на роботі він мав вільний графік і ніколи не затримувався в офісі, умови праці були комфортними, у нього були хороші стосунки з дівчиною, крім одного - він постійно і вдень і вночі хотів спати!


Почались ці симптоми за 1,5 роки до звернення в нашу клініку. Спочатку молодий чоловік подумав, що він працює більше норми і взяв відпуск на 1,5 місяці. Відіспатись дома йому не вдалось, тоді він поїхав разом з друзями й дівчиною у Європу на 3 тижні на море. Парадокс в тому, що пасивний відпочинок нічого не змінював, бажання спати не зникало. Уже в 5-6 вечора він лягав у ліжко і засинав до ранку, і ось так весь відпочинок. Після повернення до Львова, він ще раз взяв відпустку на 2 тижні і поїхав з дівчиною у Туреччину - на жаль, теж  без результату.


Звернувшись до психолога,  пройшов кілька годин консультацій  і зрозумів,  що це не психологічна проблема і не депресія. Він звернувся до лікарів у поліклініку за місцем проживання, які теж  поставили діагноз «здоровий».

 

На цьому етапі він потрапив у клініку Біокурс до мене на консультацію.   Пацієнт скаржився на постійну  втому і сонливість і, між іншим,  згадав про неприємні відчуття у м'язах час від часу та важкість дихання при фізичних навантаженнях.  Ці симптоми є характерними для багатьох захворювань, які можна діагностувати за допомогою «стандартного» обстеження. Але воно показувало, що всі органи в нормі!   Враховуючи біль в м'язах,  було проведено ще один тест  на  КФК (креатинфосфокіназа), який вказує на рабдоміоліз (розпад м'язів). І тут "Еврика"! -  показник був 1800 од., що в 10 раз перевищувало норму.  може підніматись при кількох станах - це хвороба Дюшана,  при дерматоміозиті  передозуванні статинами (препаратами для зниження рівня холестерину), міокардиті  а також при паразитозі.  Саме тест  на наявність паразитів, виявив того самого «шкідника» який  викликав такий стан пацієнта.  Цікаво було визначити звідки у немисливця  є цей паразитоз?


Виявилось, що він з другом відпочивав на Кубі, де  спробував місцеву страву "м'ясо дикої свині" і вже через місяць відчув скарги,  описані вище. Отримавши відповідне лікування, через 14 днів було проведено повторний тест на КФК і він був 210 од, що тільки на 15 од. перевищувало норму, а загальний стан пацієнт описав просто: "Я нарешті прокинувся і можу нормально працювати, займатись спортом і не потребую сну більш як 8 годин на добу і більше ніколи не буду їсти диких свиней!"

Повернутися