Цікава історія N4: Історія молодого чоловіка 23 років, котрий страждав від приступів болю в животі, які звичайні препарати не блокували!


Родина молодого чоловіка, який мав незначний надмір ваги звернулась до нас у клініку "Біокурс" з проблемою, яку вирішити європейські лікарі не могли.
Основна проблема полягала в тому, що молодий чоловік спонтанно, не пов'язано з жодними зовнішніми чинниками чи їжею,  міг отримати такий приступ болі в животі, що його транспортували у реанімацію, де призначали наркотичні анальгетики. Такі приступи могли відбуватись 4-5 разів на місяць. 

Основна загадка була в тому, що результати усіх обстежень, які проводились у лікарні (в Європейській країні, де він проживав з батьками) були у нормі. Йому також проводили фіброгастроскопію, УЗД внутрішні органів, колоноскопію, комп'ютерну томографію, МРТ голови та хребта, УЗД серця, холтер тиску та пульсу, лабораторні обстеження - результат: усі показники в нормі. 


Класично, як і в Україні,  хірурги  та терапевти його скерували до психіатрів. Спробувавши кілька різних антидепресантів, лікарі розвели руками, оскільки приступи повторювались і хлопець щоразу потрапляв до лікарні. Було проведено кілька консиліумів закордонних лікарів - діагноз: "біль у животі неясного генезу". При повторенні болю - симптоматичне лікування у стаціонарі  - такою була рекомендація кількох професорів.

Родичі молодого чоловіка звернулись до мене персонально в клініку для того, щоб допомогти позбутись болю. Зібравши анамнез, з'явився ще один симптом - сезонна алергія на цвітіння трав, при цьому достатньо виражена.
Тому прийняли рішення провести додаткові тести на алергію, наявність паразитів та взяти ревмопроби. Враховуючи показники даних тестів (які перевищували норму у кілька разів!), пацієнту була рекомендована консультація ревматолога, алерголога. Звичайно, що батьки пацієнта вирішили звернутись до цих спеціалістів у себе на батьківщині у Євросоюзі.

Тут їх чекала несподіванка! Запис на консультацію до алерголога і ревматолога був  на 6 місяців вперед. Потрапити  в приватну клініку до цих спеціалістів теж не було можливості через відсутність таких спеціалістів у приватних клініках. Біль у животі періодично продовжувала турбувати хлопця і знову і знову - реанімація. 


Повернувшись в  Україну, вони  вирішили пролікуватись  в нашій клініці у наших спеціалістів. Діагноз у ревматолога: Системна склеродермія, вісцеральна форма. Алерголог поставив діагноз: хронічний обструктивний бронхіт.
При вісцеральній формі склеродермії можливе формування спайок коло кишківника, що може призводити до спазмів та порушення моторики.

Після проведеного комплексного лікування пацієнт почав відчувати приступи болю 1 раз на 3 місяці, у нього пропали симптоми алергії, його вага нормалізувалась. Звичайно,  були проведені контрольні аналізи, загальні як завжди були без змін, а от IgE знизився практично до норми, TNFa знизився до норми, антитіла до паразитів зникли, і в алергопанелі теж відбулось значне зниження показників IgE до суміші трав, PM-SCL знизився втричі і наблизився до норми. 


Зараз пацієнт практично не відчуває себе алергіком, займається спортом, 1 раз на рік відчуває приступи болю, але вони проходять після приймання звичайних спазмолітиків, і він не звертається у лікарню. Крім того його вага зараз є в нормі  і  в нього не відбувається повторного набору ваги.


Звичайно,  стандарти європейської медицини є такими, на які ми рівняємось, але величезні черги до вузьких спеціалістів, ціна на складні лабораторні обстеження в 10 разів вища, ніж в Україні, неможливість швидко виконати лабораторні тести без скерування вузького спеціаліста, створюють такі прецеденти, що встановити діагноз практично неможливо, і як наслідок,  призначити ефективне  лікування. Аналізи в нашій клініці були виконані протягом 1 дня, що наблизило лікарів до діагнозу і допомогло вирішити складну медичну проблему пацієнта.
Фраза серед колег лікарів "Навіщо виконувати додаткові аналізи" широко застосовується і в Євросоюзі, але без аналізів ми, лікарі,  деколи почуваємо себе безсилими, і не в змозі встановити коректний діагноз та контролювати процес лікування.

Повернутися