Ні Валентин, ні Купідон були не в курсі. А в «Біокурсі» цю таємницю збережуть


Звідки і коли з’явились статеві інфекції історія мовчить, але їй відомі факти епідемій сифілісу, які бродили цілим світом і викошували людей подібно чумі. І лише в 60-70 роках минулого століття з розвитком лабораторної діагностики медики виявили більше 30! захворювань, що передаються статевим шляхом. Збудниками цих хворіб є бактерії (сифіліс, гонорея), віруси (гострокінцеві кондиломи, герпес, СНІД), грибки (кандидоз), паразити (лобкові воші, короста). Дуже часто ці захворювання збираються у «букети» в організмі людини, тому до для їх виявлення, постановки діагнозу, вибору ефективного лікування обов’язково треба звернутись до лікаря!



Статеві інфекції «дають про себе знати» нетиповими виділеннями із статевих органів, свербінням, почервонінням, висипами, виразками, пухирцями на слизових оболонках, печінням під час статевого контакту, підвищенням температури. Ці ознаки можуть з’явитись як через кілька днів, так і через кілька місяців.

Але є венеричні захворювання, які, взагалі, не проявляються аж до серйозних ускладнень. Їх збудниками є мікроорганізми: хламідії, мікоплазми, трихомонади, уреаплазми, гарднерелли. Потрапивши в організм, вони атакують не тільки сечо-статеву систему, а й внутрішні органи, суглоби, мозок. До речі, хламідіоз як діагноз почали встановлювати наприкінці минулого століття! За статистикою хворими на хламідіоз є більше 10% жінок та 7% чоловіків у Європі і через безсимптомне протікання захворювання ця хвороба збирає все більше жертв серед прихильників активного сексу.

Велику загрозу для людського організму мають хвороби, викликані папіломавірусом (вчені виявили більше 100 його видів!), оскільки можуть викликати онкологічні захворювання. Дуже часто статеві інфекції збираються у «букети» в організмі людини, тому для їх виявлення, постановки діагнозу, вибору ефективного лікування обов’язково треба звернутись до лікаря!

Негативний вплив статеві інфекції мають на репродуктивні функції як чоловіків так і жінок – непліддя, погіршення якості сперматозоїдів, порушення ерекції та зниження лібідо. Крім того, деякі інфекції передаються плоду від матері через кров і під час пологів.


Як статеві інфекції потрапляють в людський організм? В основному, винуватцем є незахищений статевий контакт – вагінальний, оральний, анальний (ми живемо у ХХІ столітті і мали би про це чути). «Підхопити» статеву інфекцію можна і в місцях загального доступу (туалет, мило, басейн, лежак, рушник) особливо, якщо у вас знижений імунітет.

Тому надзвичайно важливо уникати випадкових сексуальних контактів без використання презервативів і дотримуватись правил особистої гігієни. А в разі виникнення підозри щодо свого сексуального здоров’я не займатись самолікуванням – хронічні хвороби набагато важче вилікувати.

Секс є невід’ємною частиною життя людини і запорукою міцної сім’ї. Щоб уникнути будь-яких загроз з боку статевих інфекцій, медики радять відповідально відноситись до свого сексуального здоров’я і хоча б раз на рік проходити профілактичні обстеження.


У медичному центрі «Біокурс» працюють висококваліфіковані клініцисти, гінеколог, андролог, дерматолог які мають досвід у виявленні та лікуванні захворювань сечо-статевої системи людини. Сучасне медичне обладнання, діагностичні програми «Статеві-інфекції – кров» та «Статеві інфекції – мазок» дозволяють виявити збудників будь-яких статевих інфекцій з перших годин зараження.


Ми з повагою і розумінням відносимось до кожного нашого пацієнта. Індивідуальний підхід, комфортні умови, повна конфіденційність та анонімність гарантовані!

Повернутися