Ожиріння – скільки, насправді, має бути хорошої людини?


«Хорошої людини має бути багато!» - люблять жартувати ті, хто не може похвалитись стрункістю, таким чином виправдовуючись перед друзями і перед собою за надмірну вагу. То ж скільки насправді має бути «хорошої людини», щоб не переживати за своє здоров’я і одного дня не почути діагноз «ожиріння»?

Ідеальна вага тіла визначається кількома способами:

1.      Формула Брока – ріст в сантиметрах мінус 100.

2.      Формула Бернгардта – зріст в сантиметрах помножити на окружність грудної клітки і поділити на 240.

3.      ІМТ (індекс маси тіла) – розраховується діленням маси тіла в кілограмах на зріст в сантиметрах в квадраті (кг/м2).

Саме за індексом ІМТ можна визначити, наскільки ваша вага відповідає нормі:

* 10 – 18,5   - недостатня вага тіла

* 18,6-24,9  - нормальна вага тіла

* 26,0-29,9  - надмірна вага тіла

* 30,0-34,9  - ожиріння І-П ступеня (+20-50% від норми)

* 35,0-45,0  - ожиріння Ш ступеня (+50-100% від норми)

* 45,0 і більше – ожиріння ІУ ступеня (+більше 100% від норми)

Їжу, яку ми споживаємо, органи травлення  перетворюють в енергію, необхідну для нормальної роботи організму. Енергетична цінність кожного продукту вимірюється у кілокалоріях. В середньому дорослій людині необхідно 2-2,5 тисячі ккал в день, які організм «спалює» у процесі життєдіяльності.  Трохи більше потрібно спортсменам і людям, які займаються важкою фізичною працею, хворим для відновлення сил після лікування.

  Надлишок калорій відкладається у вигляді жирової тканини – підшкірної (знаходиться безпосередньо під шкірою і захищає її)  і вісцеральної (жиром «обростають» внутрішні органи).  Саме вісцеральний жир становить найбільшу загрозу для організму, оскільки перешкоджає нормальній діяльності органів – він здавлює їх і може  спровокувати переродження нормальної тканини в жирову. Як приклад – спеціальне примусове відгодовування гусей для страви «фуагра» з їх печінки.  1000 ккал, які не використав організм, відкладається у ньому у вигляді  93 г жиру. А щоб «спалити» калорії з одного з’їденого пампуха, організму треба 5 разів піднятись на 9-й поверх! (ногами, а не ліфтом).

 Серед основних причин, які викликають ожиріння, медики називають: переїдання, порушення режиму харчування, малорухливий спосіб життя (гіподинамія), психологічні захворювання (стреси, депресія), гормональні порушення, генетичний фактор (спадковість). До слова, ожиріння є одним із пазлів метаболічного синдрому. Згідно з останніми статистичними даними, надлишкову вагу у розвинутих країнах світу має кожен другий мешканець,  кожен 5-й страждає від ожиріння.  В Україні на цю недугу хворіють 13% чоловіків і 17% жінок зрілого віку, особливе занепокоєння викладає збільшення хворих на ожиріння  дітей. 

У дітей надлишкова вага накопичується за рахунок збільшення кількості жирових клітин, у дорослих вона викликає збільшення їх розміру. Позбутись надлишкової ваги можна самостійно – збільшити фізичне навантаження у вигляді занять спортом і корегувати свій раціон.

Якщо ж показники вашої ваги свідчать про ожиріння – це вже привід для тривоги за своє здоров’я.  Ожиріння –  серйозна багатофакторна гетерогенна хвороба, яка може викликати інвалідність  і має великий вплив на тривалість життя.  Воно викликає і сприяє розвитку захворювань серцево-судинної, опорно-рухової, сечо-статевої, ендокринної  систем організму. Самолікування у вигляді модних дієт і занять у тренажерних залах  при ожирінні, на жаль, можуть суттєво  погіршити  стан здоров’я і вкласти  на лікарняне ліжко.

Ожиріння – хвороба, яка при правильному підході, успішно лікується!

Тому найкращий спосіб лікування ожиріння – звернутись до лікаря, який виявить причини його виникнення, підбере найефективніше лікування, проконтролює процес видужання. Лікар проведе клінічне дослідження стану організму пацієнта, складе анамнез захворювання.   Виходячи з результатів  цього обстеження, призначається лікування: немедикаментозне (індивідуальна програма збалансовано харчування, фізичні навантаження) медикаментозне (підбір медикаментів, які сприятимуть раціональному зменшенню ваги), хірургічне.

У медичному центрі «Біокурс» ми успішно проводимо лікування ожиріння за індивідуальною програмою для кожного пацієнта.  До нас звертаються люди, які розуміють, що надмірна вага шкодить здоров’ю, впливає на імідж і успіх у бізнесі, знижує самоповагу, а головне – не дає повною мірою насолоджуватись життям, а подекуди несе серйозну загрозу і вкорочує його.  

Висококваліфіковані лікарі і діагности, робота на результат, індивідуальний підхід, комфорт і конфіденційність – складові нашого успіху у боротьбі з будь-якими захворюваннями, в тому числі і з ожирінням


Хорошої людини має бути багато не в кілограмах, а в радості і гарному настрої, яку вона від щирого серця дарує рідним і близьким!

Повернутися