Гастрит Гастритович, або як вберегтись від наслідків «свята живота»?

Всі ми любимо смачно поїсти, і не секрет, що святкові дні, зазвичай перетворюються у «свято живота». А взимку це свято перетворюється у гастрономічний марафон, який ламає усі правила здорового харчування - режимність, кількість їжі, утримання від гострих, жирних, смажених страв. Додаємо до цього тости «за здоров’я!» і втрату міри у вживанні алкоголю, і як результат, дуже часто наш шлунок «віддячується» - болями у животі,  рвотою, печією, діареєю.

На питання «хто винен?» відповідь очевидна – господиня (ну дуже смачно готує!), і зовсім трішечки ми (хоча ніхто ж  насильно не годував!)… На друге питання «Що робити?» найчастіше починаємо займатись самолікуванням – потужна реклама і поради «всезнаючих» родичів, а головне – впевненість у тому, що «нічого страшного, подумаєш – переїв, перебрав -  кілька пігулок, чай на травках, кефірчик -  і все пройде!» інколи справді допомагають і за день-два симптоми зникають…(найчастіше саме так виникає і проходить гострий гастрит). АЛЕ… Але ви забули головне – ніколи будь-яка проблема із шлунком не минає безслідно! Подолавши симптоми, не довідавшись про причини їх виникнення, ви  просто  даєте   хворобі шанс на розвиток, а самі втрачаєте шанс на одужання. І гострий гастрит майже непомітно «дорослішає» (процес триває роками) – хронічний гастрит можемо вже величати Гастрит Гастритовичем.

Найпоширенішою хворобою на Землі ще з первісних часів був гастрит – таку назву дали медики запаленню слизової оболонки шлунка. Той факт, що до 40 років на гастрит хворіє кожна 5-а, а у 60 років вже кожна друга людина, можливо, змусить задуматись кожного.

Гастрит буває  різним – за  характером  виникнення (гострий, хронічний), причинами (автоімунний, інфекційний, алергічний), важкістю хвороби (ерозивний, катаральний, флегмонозний), областю ураження (антральний, дифузний, вогнищевий). І кожен з них ще має кілька підвидів, перелік медичних термінів яких зайняв би ще дві сторінки тексту. Виявити, який саме гастрит поселився і хазяйнує у вашому шлунку може лише  досвідчений лікар, який знайомий з сучасними методиками лікування і який працює в команді із професійним діагностом. Додайте до цього ваше бажання побороти хворобу і дисциплінованість у виконанні приписів лікаря. У медичному центрі «Біокурс» саме на таких засадах відбувається лікування і профілактика будь-яких захворювань.


Головне, що треба усвідомити – при неправильному лікуванні гострий гастрит переходить у хронічний, хронічний – в атрофічний, який часто стає причиною онкологічних захворювань, а флегмонозний гастрит розвивається за кілька днів і приводить до смерті, якщо його вчасно не виявити і терміново не пролікувати.

Попри древню історію боротьби з гастритом, лише у 2005 році медики виявили, що у більшості випадків виникнення запалення слизової оболонки шлунка  викликає  бактерія Нelicobacter  Pуlori. Це, без перебільшення революційне відкриття, повністю змінило діагностування та лікування гастриту, оскільки до цього медики вважали основною причиною підвищення кислотності шлунка.

Helicobacter Pylori потрапляє в людський організм через воду, продукти, які нею заражені та контакт з носіями цієї інфекції. При нормальному імунітеті, здоровому харчуванні ця бактерія не причиняє шкоди людині і прекрасно себе почуває у шлунку, оскільки соляна кислота, яку продукують залози шлунка, їй не шкодить. Але, як тільки виникає збій  у роботі шлунка, вона починає активно розмножуватись і тим самим порушує нормальний рівень кислотності, який і починає «роз’їдати» стінки шлунка. Якщо вчасно не зупинити цей процес, то у шлунку починаються незворотні зміни  - некроз клітин, переродження слизової оболонки шлунка.

Гастрит – повністю виліковна хвороба, за умови своєчасного звернення до лікаря.

Вам варто запланувати свій візит в медичний центр «Біокурс», якщо:

-     вам достеменно невідомо, є у вас гастрит чи ні;

-     час від часу у вас повторюються болі в животі;

-     незважаючи на спроби самолікування симптомів гастриту, ваш стан не покращується;

-     ви ніколи не досліджували стан системи травлення.



Особливо наголошуємо на необхідності виявлення та лікування гастриту у дітей, вагітних жінок та матерів, що годують немовлят своїм молоком. Лікування цих категорій пацієнтів проводиться за особливими схемами, які виключають негативний вплив ліків на організм. 

У медичному центрі «Біокурс», який працює як медичний заклад поліклінічно-амбулаторного типу, досвідчені діагности і лікарі, сучасне медичне обладнання дозволяють гарантувати кожному пацієнту вирішення будь-яких  проблем із здоров’ям. Ми беремо на себе відповідальність за встановлення правильного діагнозу і проведення ефективного лікування незалежно від віку і стану кожного, хто звертається до нас за допомогою.

Будьте здоровими, святкуйте правильно, живіть з насолодою і пам’ятайте – якість вашого життя залежить тільки від вашого відношення до власного здоров’я і здоров’я ваших рідних, а профілактика захворювань – перший крок до довголіття!

 

Повернутися