Цікава історія N12: Боротьба між невропатологом та логопедом за гарну мову без заїкання або Як маленька дівчинка позбулась епілепсії



Як завжди цікава історія починається задовго до зустрічі в нашій львівській клініці.

Молода дружина, яка піклувалась про своє здоров'я, зі своїм чоловіком вирішила, що їм потрібне поповнення у сім'ї. Будучи прогресивними та сучасними для того, щоб уникнути подальших проблем під час вагітності, вони звернулись у приватну відому клініку у Києві для планування вагітності.


У клініці провели максимально широкий спектр обстежень, який виконував цей медичний заклад. Як буває в моїх історіях - лікарі сказали, що усі показники у обох батьків у межах норми, торч[1] інфекцій немає, генетичних відхилень в каріотипі немає. Звичайно були незначні відхилення зв'язані з умовно патогенними інфекціями, котрі були успішно проліковані в обох партнерів.
Після контрольних аналізів лікарі дали рекомендацію молодій парі, що вони можуть народити здорову дитинку!

Жінка завагітніла через кілька місяців і стала на облік у клініці, де проводилось лікування і обстеження. Вагітність проходила нормально. Будучи відповідальною мамою, вона чемно проходила усі необхідні обстеження, які їй рекомендували.

Хочу додати, що клініка є одною з кращих в Україні і має потужний арсенал діагностичних засобів, фаховий персонал і дотримується міжнародних стандартів.
Усі проведені обстеження, включно з Узд плоду, не віщували несподіванок.

І тут раптом на 32 тижні у майбутньої мами виникає сильна кровотеча. Жінку госпіталізують і, потрібно віддати належне лікарям вище описаної клініки, рятують життя мами і дитини.

Звичайно, батьки запитали у лікарів, що могло стати причиною передчасних пологів? Лікар, який проводив моніторинг вагітності відповів, що, на жаль, не може пояснити причини...

Далі події розгортались…

Батьки раділи, спостерігаючи, як їх маленький скарб підростав і чарував їх своєю посмішкою та задовільним здоров'ям. І все було б чудово, якби в 3,5 роки дівчинка не почала заїкатись.

?!

Заїкання — вада мовлення, при якій відбувається мимовільне повторення фраз, складів, букв чи звуків. Заїкання також проявляється в неприродному розтягуванні звуків або бувають блоки мовчання, протягом яких людина, не здатна вимовити звук.

Мама, звичайно, була здивована появі таких симптомів, але не розгубилась і звернулась до логопеда. Після кількох занять у кількох логопедів стан мови практично не змінився. Педіатр розводила руками. Виконавши загальний аналіз крові та сечі, не знайшовши змін в аналізах - скерувала дівчинку до невропатолога.

Лікар невропатолог N 1 призначила виконати енцефалографію, на якій було знайдено відхилення, що було трактовані, як "у вашої дитини спаровані судини". Після цього була рекомендація профілактично приймати цинаризин, препарат який покращує мозковий кровообіг.
До речі з інструкції препарату:
"Протипоказання. Цинаризин не призначається дітям віком до 5 років, вагітним та жінкам, що годують груддю, пацієнтам з хворобою Паркінсона."

Мама, до речі, вичитала протипокази в інструкції й вирішила звернутись до ще одного спеціаліста за порадою.
Невропатолог N2 призначила виконати мрт на якому по опису лікаря радіолога змін не було.

Повторивши енцефалографію лікар невролог N2 поставила вердикт:

 «…у вашої дівчинки епілепсія!»


Епілепсія (від давньогрецького ἐπιλαμβάνειν - «захоплювати, володіти, вражати") - довготривалі неврологічні розлади. Вони супроводжуються виникненням судомних нападів, що можуть мати різний характер: від майже непомітних (швидкоплинних) проявів, до появи тривалих судом. У хворого на епілепсію напади виникають раптово і супроводжують людину впродовж життя. Але також бувають напади, котрі викликані певною відомою причиною. Це епілептичні реакції і їх потрібно відрізняти від епілепсії як хвороби.

Вашій доні необхідно буде приймати 2 препарати від епілепсії впродовж цілого життя, - попередила лікар молоду пару...


Для батьків це був шок.

 Але згодом вони вибрали нашу клініку, щоб лікарі "Біокурсу" допомогли з підбором медичного закладу закордоном для встановлення чіткого діагнозу. Враховуючи вище описані події, я запропонував пройти комплексне Узд у Жельова Віктора Івановича та лабораторне обстеження, включаючи біочіп ЦНС на 20 інфекцій, які можуть викликати запалення в мозку. А також виконати повторно МРТ на апараті 1,5 тесла (бо попереднє було виконане на 0,3 тесла).

Після ультразвукового дослідження жодних змін не було виявлено, практично усі лабораторні тести були в нормі, окрім антитіл класу М до однієї цікавої інфекції, яку ніхто не очікував діагностувати... Результат МРТ теж виявився з вогнищевими змінами, які вказували на хронічне запалення в мозку.

Призначивши дівчинці етіотропну терапію батьки отримали через 3 тижні несподіванку - заїкання зникло!


Звичайно через 1,5 місяці було проведено повторне лабораторне тестування і антитіл класу М до знайденої інфекції не було виявлено.

На даний час проблем з мовленням у дівчинки немає!

Враховуючи анамнез у мами та можливість трансплацентарної передачі цієї інфекції від мами до дитини та розцінюючи таку інфекцію, як можливу причину передчасних пологів, було прийняте рішення провести лабораторне дослідження для мами.


Мікробіологія - наука, яка має чіткі канони. У мами дівчинки теж було виявлено позитивні антитіла до цієї інфекції. А при додатковому огляді в офтальмолога виявились значні проблеми із зором, які були до цього не діагностовані.
Мама теж пройшла курс лікування:) і почуває себе значно краще.


Хочу загадати загадку для лікарів:

що це була за інфекція?

Вона помилково, на жаль, не включена до стандартів обстеження жінки перед і під час вагітності, та створює серйозні проблеми для мами та дитини.

Відповідь: - лістеріоз. Бактерія лістерія




[1] Торч (TORCH)- інфекції,  котрі при потраплянні в організм вагітної жінки викликають  порушення у розвитку і здоров'я плоду.

 


Повернутися