Нова стаття про стару проблему. Простатит, аденома, імпотенція, рак простати – що далі?

Нова стаття про стару проблему. Простатит, аденома, імпотенція, рак простати – що далі?
Багатьох чоловіків турбує питання: що таке аденома простати, простатит, еректильна дисфункція, рак простати? Що таке простата?


Простата - це орган, який є у кожного чоловіка, знаходиться в малому тазі під сечовим міхуром.

Функції простати : затримка сечі, вироблення соку простати, забезпечення оргазму та викид сперми.

Симптоми захворювань простати : утруднене сечовипускання та печія,  часті неефективні позови до сечовипускання з відчуттям неповного спорожнення сечового міхура, біль в промежині, внутрішній поверхні стегон, попереку під час та після статевого акту, відсутність виділення сперми, непліддя, набряк яєчок, порушення потенції, наявність крові у сечі чи спермі, проблеми з ерекцією під час сексу, зниження  потягу,  підвищений тиск крові при різкому збільшенні розмірів простати.

Необхідні обстеження для встановлення правильного діагнозу рекомендовані Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я (ВООЗ):

Загальний аналіз крові та сечі. Біохімічний аналіз крові. Кров на ПСА, вільний ПСА (виключає онкологію простати). Виключення  різних виді запалення.  Пальцеве обстеження простати. Ультразвукове дослідження простати через пряму кишку (найближче розміщення УЗД датчика до простати) та калитки (репродуктивної системи) при потребі УЗД сечовидільної системи (нирок та сечового міхура).

Тільки пройшовши усі рекомендовані обстеження лікар може встановити правильний діагноз та вибрати відповідну тактику лікування! Ці прості речі повинен знати кожен чоловік, який  дбає про своє здоров’я. Тоді він з розуміння буде сприймати пояснення  уролога чи сексопатолога і свідомо ставитись до необхідних методів обстеження та виконувати призначене лікування.



Як вибрати клініку та про що запитати у лікаря – рекомендації для пацієнта:
  • Не стидайтесь розповідати лікарю усю інформацію, це дає лікарю можливість швидше  поставити діагноз. Пройдіть усі необхідні обстеження, які призначить спеціаліст уролог для постановки правильного діагнозу. Обстеження дають можливість чітко визначити стан репродуктивної та сечовидільної системи. Без них лікар перетворюється на гадалку чи шамана.
  • Результати обстежень зберігайте у папці і не губіть, це дає можливість іншому лікарю відслідковувати динамічно зміни в репродуктивній та сечовидільній системах
  • Вибирайте клініку, яка працює за міжнародним стандартом та має терапевтичну урологію як провідний напрямок роботи. При необхідності оперативного втручання,  лікар завжди скерує в урологічний хірургічний стаціонар
  • Швидкість обстеження має значення при підозрі на онкологію, тому не зволікайте з візитом до лікаря, потім може бути дорожче, складніше і запізно.
  • Стосовно терапевтичної урології. Важливе значення має присутність у клініці як уролога так і гінеколога та обстеження статевих партнерів одночасно в обох спеціалістів, які при потребі проведуть консиліум та призначать адекватне лікування для обох партнерів, що значно покращує результат лікування при запальних процесах у репродуктивній системі
  • Не стидайтесь привести свого партнера на консультацію до лікаря з метою профілактики. Це дає великі переваги у діагностиці та лікуванні і одночасно зберігає сім’ю від кризи.
  • Не займайтесь самолікуванням. Ліки повинен призначати тільки лікар, а не колега, подруга чи аптекар. Пам’ятайте -  здоров’я у вас одне і є найціннішим, тому коли ви не є фахівцем,  ви можете завдати велику шкоду своєму організму.
  • Не користуйтесь схемами лікування з інтернету!
  • Не зависайте у форумах більше 1 години. Якщо ви не лікар,  ви не зможете виділити сучасну корисну медичну інформацію від дописів не медиків.
  • Перед візитом у клініку поцікавтесь у знайомих чи хтось уже звертався в цей заклад і які у нього відгуки про цю  установу та її лікарів.
  • Якщо ви маєте знайомого лікаря в іншій галузі, запитайте по телефону у яку установу чи до якого спеціаліста він звернувся б сам.
  • Використовуйте інтернет портали для отримання простих відповідей на прості запитання, але сподіватись на лікування не слід. Консультанти лікарі не призначать лікування через інтернет без особистого огляду – це заборонено і є непрофесійним.

Дякую усім читачам що прочитали коротку інструкцію по підготовці візиту у клініку та майбутньої співпраці з лікарем. Тепер хочу перейти до насправді найцікавішої частини і пояснити основні принципи лікування основних захворювань статевої системи.

Почнемо з того що у різному віці у чоловіка можуть бути певні захворювання в статевій системі. Починаючи з 14-16 років і до кінця життя у кожного може виникнути в ній запалення. Це може бути ізольоване запалення одного органу чи цілої системи в цілому.

Найчастіші діагнози – це уретропростатит, везикуліт та орхоепідідіміт. З латині - це назви окремих органів із закінченням „іт”, яке вказує на запальний процес. Калькульозний уретропростатит – це запальний процес у простаті, який призвів до утворення в ній камінців. До речі дані камінці не розчиняються жодними ліками, не розмасовуються та  не дробляться різними апаратними методами. При наявності камінців у простаті масаж простати суворо протипоказаний як метод лікування!!!



Причини простатиту
можуть бути різні, але переважно його розвиток спричиняє інфекція - вірусна, бактерійна, грибкова чи змішана. Тому основний акцент лікування проводиться на ліквідацію інфекції. Стосовно методів лікування, які „перекочували” в сучасну світову урологію з ери до появи сучасних ліків. Ми отримали безліч методів, які не підтверджуються клінічно по ефективності, але на жаль більшість урологів в усьому світі їх застосовує – це зокрема: масаж простати, її прогрівання, бужування сечовивідного каналу та введення до ньго ліків, „припікання сріблом”, проведення великої кількості фізіопроцедур, заборона статевого життя на кілька місяців.

Найсучасніші клініки світу, логічно, давно відмовились від подібних методів "лікування", але на жаль фінансова складова кожної процедури і певні стереотипи лікарів, не дають можливості медичній практиці раз і назавжди забути про найнеприємніші хвилини спілкування та лікування в уролога, а також раз і назавжди відкинути міф  що уролог – це кат і людина, яка проводить тортури над людиною.

Наша клініка уже більше 20 років не застосовує цих методів лікування, а ефективність лікування не гірша ніж у колег які активно провадять вище вказані процедури. Це також дозволяє як лікарю так і пацієнту витрачати свій дорогий час на корисніші речі і не приносить шкоди пацієнту.

Стосовно слова „хронічний” – це означає що хвороба триває більше 1 місяця. Лікуванняє є таким самим як при гострому процесі, однак продовжується тривалість лікування.

Найпростіший метод встановлення діагнозу при простатиті - це проведення трансректального УЗД простати (датчик вводиться на декілька сантиметрів у пряму кишку і знаходиться в безпосередній близькості до цього органу). Дослідження є безболісним і триває кілька хвилин і не потребує жодної попередньої підготовки. Це процедура, яку пацієнт практично не відчуває.

Кінцевий діагноз лікар виставляє після лабораторного обстеження. Пальцеве обстеження через пряму кишку на сьогоднішній день стало допоміжним. Тривалість лікування запальних процесів є різна і залежить від збудників які призвели до запалення, більшість запальних процесів у репродуктивній системі виліковується повністю.

Стосовно пошуку „страшної трихомонади” - це захворювання, яке на жаль штучно було виведене на перші місця як причина уретропростатиту дерматовенерологами у минулому столітті і продовжує впевнено бути лідером серед міфічних інфекцій, які лікуються тільки в СНД по спеціальних патентах корифеями венерології. На щастя зараз є можливість у більшості пацієнтів та лікарів через інтернет спілкуватись, а також читати інформацію з цивілізованих країн, де наші методи лікування міжнародні професори ставлять у рубрику “NO COMMENT”.

У більшості країн світу таких лікарів як венерологи просто не існує! А урологи і гінекологи які лікують репродуктивну систему, дивуються чому в країнах СНД виник цілий напрям тортур над пацієнтом, як фізичних так і психологічних, якщо лікування в всьому світі займає від 5 до 10 днів таблетованим препаратом у стандартній дозі.



Чи існують статеві інфекції взагалі? Звичайно існують, тому ми не рекомендуємо перевіряти цей факт проводячи невпорядковане статеве життя.

Статеві бородавки, папіломи – проста рекомендація видаляти з допомогою лазера зразу ж після появи, це дасть можливість запобігти поширенню та спростить роботу лікарю. Чому лазер? Тому, що не залишає рубців і краще заживає ніж кріодеструкція.

Аденома простати – доброякісне розростання периуретральних залоз, яке призводить до проблем із сечовипусканням, утрудненим сечовиділенням. Основне питання вчасно проводити профілактику росту аденоми, таким чином можна уникнути операції. Стосовно оперативного лікування є чітки покази, базовим показом є наявність великої кількості залишкової сечі, яка не піддається корекції ліками. На потенцію аденома на впливає і це на щастя є правдою!

Сперматоцелє – доброякісні кисти в додатках яєчок, які не потребують операції діагностуються на УЗД. Важливо не пропустити раку яєчка. Тому при збільшенні калитки навіть без больових відчуттів терміново проведіть УЗД калитки (яєчок).

Рак простати – це онкологічне захворювання яке лікується тільки в онкоклініках, діагностика починається з ПСА, УЗД простати (обов'язково трансректального, через живіт лікар не зможе встановити чіткий УЗД діагноз) та пальцевого обстеження. Якщо рівень ПСА вище 4 Од лікар може рекомендувати біопсію простати. Рак простати може викликати подібні симптоми як більшість інших захворювань вище описаних, тому завжди потрібно проводити об’єктивне обстеження. Виникає рак простати не раніше 35-38 років, аденома може виникати з 30-32 роки.

На жаль є багато випадків де у пацієнта діагностуємо і простатит, і аденому простати, і рак простати одночасно. Пріорітет по лікуванню звичайно є перед онкологами.

Що роблять у світі щоб бути впевненим у своїй чоловічій силі – звертаються до уролога! Віагра, Сіаліс, Левітра нажаль не є панацеєю у лікуванні еректильної дисфункції і у батьох випадках протипоказані, тому перед вживанням обов’язково порадьтесь з урологом і кардіологом!

Парадокс, але більшість українців розуміє, що стан речей має бути іншим, але наважується на візит до лікаря лише тоді, коли дійсно стан здоров’я є критичним!

Моє особисте побажання усім читачам: "Не хворійте і дбайте про своє здоров’я, бо жоден лікар не взмозі 24 години на добу протягом усього вашого життя вас рятувати! І найцінніша ваша інвестиція - це є інвестиція у здоровий спосіб життя та власну освіту!"

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися