Цікава історія N27: Як вилікувати молоду маму, яку турбували висип на обличчі, біль у животі, постійна втома та дратівливість?


Історія почалась із телефонного дзвінка мого пацієнта. Мова йшла про його дружину... Він пояснив, що вже кілька місяців його дружина почуває себе жахливо, а тепер до поганого самопочуття несподівано додався висип на обличчі та шиї. Звичайно, що втому та виснаження усі родичі та лікарі списували на те, що це була молода мама, яка годувала дитину грудьми. Крім того у жінки спостерігалось випадіння волосся і виникало сильне бажання спати, а також періодично турбував біль в епігастрії. Ще одним цікавим симптомом була втрата свідомості при вдиханні тліючого ладану. Коли священик проходив повз неї з кадилом у неї виникала вегетосудинна реакція з подальшою втратою свідомості. Це відбувалось кілька разів підряд, тому жінка вирішила ходити до церкви, але не заходити всередину.


Звичайно, що жінка проходила планові обстеження і зверталась до лікарів, які пояснювали усі симптоми перевтомою, яка є характерною для годуючих мам. До речі з народженням дитини у цій родині з'явилась няня для малюка, яка допомагала нашій героїні... З огляду на приступи втрати свідомості, вони з чоловіком звернулись до невропатолога, який оглянувши її не побачив жодних відхилень від норми, але скерував пацієнтку на МРТ головного мозку та загальноклінічні аналізи. Результат обстеження - усі показники в нормі. Тоді лікар порадив більше відпочивати та скерував пацієнтку до психолога.


Через появу висипу на шкірі обличчя та шиї, пацієнтка вирішила звернутися ще до лікаря дерматолога. Отож, чоловік домовився зі мною про візит до дерматолога у нашій львівській клініці «Біокурс». Він попросив, щоб я з дозволу його дружини був присутнім на огляді.


Звичайно, жінку найбільше турбував висип на шкірі... Зібравши весь анамнез та провівши огляд ми з дерматологом вирішили, що пацієнтка повинна пройти УЗД внутрішніх органів, сечовидільної системи та щитоподібної залози, фіброгастроскопію, а також виконати більше лабораторних показників, щоб виключити алергічну причину висипу та спробувати знайти причини порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

  

Змін на УЗД у пацієнтки не було, гормони щитовидної залози теж були у нормі (проводили з метою виключення гіпотиреозу - зниження функції щитоподібної залози). Загальний IgE був у нормі, а в алергопанелі теж не було відхилень. При фіброгастродуоденоскопії було діагностовано хронічний гастродуоденіт, асоційований з гелікобактерною інфекцією. А от у показниках крові був дуже високий титр антитіл до аскарид.Еозинофілія у загальному аналізі крові була 5%, що є верхньою межею норми.Пацієнтка не повірила, що у неї може бути аскаридоз...


Гастроентеролог спочатку призначив лікування направлене на ерадикацію (знищення) бактерії, яка викликала гастродуоденіт. Пацієнтка вжила усі необхідні ліки, після чого їй було призначено протипаразитарну терапію на 3 дні... На другий день цієї терапії вона побачила після дефекації 2 великі аскариди до 20 см довжиною.


Після цього лікування стан пацієнтки значно покращився, практично усі скарги зникли, включно з висипом на шкірі. Усунувши причини, які розбалансували організм пацієнтки, результат не забарився. Через 2 тижні після початку лікування біль у животі та висип на шкірі зникли... Молода жінка стала спокійною та сповненою життєвої сили.

  

Цікавим був той факт, що коли священик вкотре пройшов поруч неї з кадилом, жінка не відчула жодного дискомфорту, про що й повідомила дерматолога нашої клініки:)

Залишається загадкою, чому у пацієнтки була така виражена вегетосудинна реакція на запах тліючого ладану і чи є зв'язок з інфекціями, які деколи можуть впливати на наш організм зовсім несподівано?..

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися