Цікава історія N26: Про ведмедика і вагітність, або хто насправді допоміг молодій парі завагітніти?

Історія реальна і відбувалась у нашій клініці у Львові. До мене звернулась за консультацією молода сімейна пара 25 років. Чоловік з дружиною дуже сильно хотіли потішитись маленьким скарбом, але вагітність уже 2 роки ніяк не наставала. Пацієнти уважно вислухали мої поради стосовно обстеження та обоє погодились пройти комплексне обстеження для встановлення причини безпліддя.


Обстеживши разом з гінекологом сімейну пару ми виявили можливі причини непліддя. В обох молодих людей лабораторно був підтверджений хламідіоз, який привів до запалення репродуктивної системи у чоловіка і викликав простатит та погіршення якості сперми; а у жінки запалення шийки матки -- ендоцервіцит. Так як хламідійна інфекція може протікати безсимптомно, молода пара нічого не підозрювала про хворобу, а дискомфорт, який обоє відчували під час статевого життя чи незначний біль списували на втому і стрес.

  

Звичайно наступним кроком було призначення лікування для обох пацієнтів. Після завершення лікування пацієнти здали контрольні аналізи, які засвідчили про повне виздоровлення обох молодих людей. Спермограма у чоловіка покращилась, а у його дружини усі додаткові обстеження показали, що вона здорова.


Разом з гінекологом та сімейною парою ми обговорили подальші кроки у плануванні вагітності, роз'яснили усі медичні нюанси і рекомендували продовжувати статеве життя у період овуляції для того щоб настала вагітність. Звичайно, що лікарі не можуть точно спрогнозувати коли настане вагітність, тому наступний візит призначили через 6 місяців, якщо вагітність не настане.


Через 2 місяці молоде подружжя знову з'явилось у нас в клініці з радісною новиною! Експрес тест на вагітність позитивний! Настала бажана вагітність!!! Було призначено аналіз крові на ХГ (хоріонічний гонадотропін) та проведено ультразвукове обстеження, щоб ознайомитись з перебігом вагітності. Після УЗД і аналізів, наші лікарі дуже зраділи, що результат лікування не змусив себе довго чекати... Майбутні батьки сяяли від щастя!


Я запросив чоловіка до себе у кабінет і запитав його чи задоволені вони з дружиною результатом лікування у нашій клініці? Відповідь мене трохи шокувала... Молодий чоловік почав стверджувати, що вагітність не є результатом лікування... На моє запитання чи вони звертались у інші клініки, відповідь була наступною: "Ні, ми Вам довіряємо і задоволені діагностикою та лікуванням!" Тоді інтрига продовжувала наростати... Звичайно, молодий чоловік теж хотів поділитись ноу-хау і почав розповідати свою незвичайну історію...


Після лікування у львівській клініці «Біокурс»,  пацієнти звернулись до бабусі, яка нібито знімала негативну енергетику руками. А для того, щоб жінка завагітніла бабуся взяла м'яку іграшку ведмедика і провела кілька сеансів катання іграшкою по животі жінки. На думку пацієнтів це й стало причиною настання жаданої вагітності!? Доводити зворотнє було недоцільно, а сперечатись про авторитет бабусі також було безперспективною справою, тому побажавши молодій парі усього найкращого ми попрощались.


Після таких випадків починаєш замислюватись, що можливо, ведмедик і бабуся має більші шанси отримати довіру пацієнтів ніж двоє лікарів, які працюють за міжнародними стандартами!? Отже, нам лікарям потрібно йти на тренінг до бабусі, бо по комунікації з пацієнтами, вона виявилась справжнім коучем (тренером) :)


А ви як вважаєте, хто таки допоміг у вирішенні проблеми молодого подружжя, досвідчені лікарі професіонали чи іграшковий ведмедик у руках бабусі?

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький

Повернутися