Цікава історія N22: Для чого проводити щорічне УЗД для дітей, або коли неприємний випадок з авто може врятувати життя дитині?


Мене часто запитують, чи потрібно проводити щорічне УЗД для дитини, якщо все ніби в порядку, причому дитина успішно пройшла огляд педіатра? Крім того всіх цікавить вартість щорічного експертного УЗД-обстеження. Для цього я вирішив написати коротку історію з життя, а висновки робіть самі....


Історія з практики, яка трапилась нещодавно у нашій львівській клініці «Біокурс». Це не PR, не реклама, це життя... Якщо хтось з лікарів має в цьому сумнів, то може особисто завітати у клініку і переконатись у правдивості описаної історії.


Минулого тижня я їхав у авто і мені задзвонив однокласник мого батька. Він запитав чи працює у нашій клініці відомий у Львові педіатр? Отож, я був змушений уточнити, для чого йому потрібен педіатр? Адже у нашій клініці працює тільки лікар хірург та сонографіст-радіолог Жельов Віктор Іванович, який проводить УЗД для дітей. "От саме до нього потрібно потрапити моїм добрим знайомим і що швидше, то краще!", - пояснював чоловік. Я повідомив, що у вівторок у нього повний запис, але якщо це справді терміново, то лікар приїде швидше до клініки і тоді зможе оглянути малюка.

      

Знайомий пояснив, що дитині 1,5 роки і дитину збило авто. Потрапивши до районної лікарні дитину оглянули травматологи, і констатували, що серйозних травм немає і мама може спокійно йти на наступний день з дитиною додому, але матір наполягала на проведенні УЗД черевної порожнини. Після УЗД-діагностики лікарів радіологів чекала несподіванка - утвір у печінці. Тож у лікарів виникла гіпотеза - паразитоз, але для уточнення діагнозу вони рекомендували звернутись у Львові до експерта в дитячому УЗД - Жельова Віктора Івановича.


Ми домовились, що пацієнт потрапить до нашої клініки одразу ж після вихідних. Стан дитини був стабільний, але мама дуже переживала через випадкову знахідку на УЗД. І згодом виявилось, що недарма...


У вівторок вранці Віктор Іванович оглянув малюка і встановив ультразвуковий діагноз - новоутвір печінки та наднирника. Пацієнта було скеровано на комп’ютерну томографію у центр «Novo» у Львові. Лікар радіолог, яка проводила обстеження, передзвонила мені та на жаль підтвердила діагноз. Зараз хлопчика скеровано на проведення біопсії для уточнення діагнозу та подальшого лікування в онколога.


В цій історії ми вболіваємо і молимось за здоров'я малюка, але якби дитина не потрапила під автомобіль через 2-3 місяці шанси на успіх лікування онкології були б мізерні. Також ми можемо зробити висновок, що вік в онкології не є критерієм для її виключення зі списку дитячих хворіб.


Тому, якщо проводити щорічне профілактичне експертне УЗД для дитини - можна діагностувати захворювання на ранніх стадіях та вчасно розпочати правильне лікування.

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися