Цікава історія N19: Лікування простатиту по-швейцарськи, або як можна зекономити 3000 франків з допомогою українського лікаря?


Ще одна цікава історія відбувалась у Швейцарії, а саме у її столиці Женеві. У знайомого пацієнта був біль внизу живота і він звернувся до уролога в державну клініку...Лікар пакистанець, який навчався в Італії, виконав УЗД і після чого заявив, що у пацієнта хронічний простатит та киста простати, лабораторних тестів він ще не виконував. Отож, пацієнту було запропоновано курс з 20 масажів простати по 150 швейцарських франків кожен. Пропонував лікар уролог у Женевській державній лікарні, хоча пропозиція була проводити їх у приватній клініці.Далі нові технології... Пацієнт зробив фото на телефон і перекинув мені за 2 хвилини, я знаючи попереднє УЗД пацієнта, вказав, що дійсно є варикозно розширена перипростатична вена до 6 мм, на яку швейцарський лікар вказував як на кисту.Зійшлись на тому, що потрібно виконати МРТ простати. В пацієнта була страхівка 800 євро на місяць. Після МРТ ще один пакистанець зробив заключення, що жодної кисти немає, але є ознаки хронічного простатиту. Як ви розумієте, УЗД та МРТ ознаки не є остаточними для постановки діагнозу…Після цього лікар уролог сказав, що з кистою він помилився, але масажі все ж таки потрібні, бо простата така, як після сильно перенесеного запалення, але 10 масажів достатньо... Крім того лікар натякнув, що пацієнт напевно мав багато «незахищених статевих контактів». Хоча у пацієнта жодних незахищених контактів не було впродовж останніх 10 років.


Потім я попросив пацієнта виконати лабораторне обстеження і швейцарський лікар виписав скерування. Результати аналізів були у нормі. Скарги на біль у низу живота були спричинені проблемами з кишківником.

Тоді лікар сказав, що масажів простати та жодного лікування не потрібно, а також запитав звідки такі лікарі, що по мобільному консультують і так швидко розбираються в тестах і не працюють в Євросоюзі. На жаль про Україну він почув вперше.P.S. Коли пацієнт прийшов на повторний візит до лікаря через 2 тижні, він захопив папку з обстеженнями, які він проходив по плануванню вагітності з дружиною у нашій клініці. У лікаря відвисла щелепа від здивування, і він запитав скільки це коштувало. У той час усі обстеження в Україні обійшлись пацієнту в 300 доларів. Женевський лікар пояснив, що у Швейцарії виконати усі ці тести коштувало б від 5 000  до 10 000 франків! Тому, він позаздрив нашим можливостям:)


З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися