Цікава історія N17: Лікування простатиту в Лондоні і Бостоні, або пригоди поляка в урологічних клініках світуПацієнт, який мав британське громадянство звернувся до мене на консультацію у львівську клініку «Біокурс» з проблемою простатиту. При розмові виявилось, що він є корінним поляком, який давно виїхав до Великої Британії на роботу і здобув громадянство. Мене здивувало, що маючи доступ до хорошої медицини, він потрапив до України. Пацієнт пояснив, що історія не проста і почав розповідь…

Виявилось, що система в Лондоні є теж не проста. Для того щоб потрапити до уролога потрібно спершу пройти консультацію лікаря загальної практики або GP.

На прийомі у лікаря загальної практики він дізнався, що запис до уролога складений уже на 6 місяців вперед! Лікар також запропонував йому звернутись у будь-яку приватну клініку на вибір.

Пан, якого турбували проблеми із сечовипусканням не міг так довго чекати і вибрав шлях пошуку приватних клінік. Отже, він зайшов в інтернет і почав ґуґлити... В результаті знайшов кілька клінік де було заявлено прийом уролога. Вартість консультації коливалась від 200 до 300 фунтів.


Вибравши дорожчу клініку він потрапив на консультацію до лікаря, який виявився вихідцем з Індії. Лікар оглянув пацієнта, коротко розпитав про симптоми та порекомендував пройти УЗД простати за 250 фунтів та здати аналізи, зокрема PSA (вартість 100 фунтів) та загальний аналіз крові та сечі. Пацієнт погодився і пройшов усі процедури. Діагноз виявився невтішним - хронічний простатит!Лікар пояснив, що найкращим методом лікування простатиту є масаж простати, і вартість одного сеансу 150 фунтів, а треба хоча б 20 сеансів. Ліки мали призначити тільки після проходження повного курсу масажів простати. Пацієнт чесно відходив на масажі, при чому кожен раз відчував сильний біль при проведенні процедури. Нажаль результат лікування виявився невтішним навіть після прийому ліків.

Махнувши на це рукою пацієнт вирішив, що краще шукати щастя у інших клініках... Він звернувся ще у 5 клінік у Лондоні. Але коли у кожній клініці його зустрічав лікар з Індії і схема лікування була однаковою, він вирішив шукати інший вихід.Йому випала нагода поїхати по роботі на 3 тижні у США в Бостон. Там він почав активний пошук по інтернету приватної клініки в Бостоні де лікують простатит.

За два дні він таки знайшов клініку! Як виявилось, клініка проводила безболісне лікування новою методикою... При вході його зустрів працівник клініки і попросив розрахуватись за лікування на суму 500 доларів.Далі його провели у маленьку кімнату, де посеред кімнати стояв стілець. Посадивши його на стілець йому дали до рук дві великі сталеві кулі та попросили їх потримати в руках 15 хвилин. Вимкнулось світло, заграла приємна музика... Це тривало 15 хвилин, після чого працівник клініки забрав кулі та сказав, що на сьогодні сеанс закінчено.

Звичайно, поляк був здивований, що у Бостоні може бути такий вид терапії, а також не відчувши жодного полегшення перепитав, коли буде результат? Лікар пояснив, що після 10 сеансу відбудеться покращення.Не маючи відповідних фінансів та розчарувавшись у лікувальних методиках, пацієнт повернувся до Великої Британії. Через свого знайомого українця, який мав подібні урологічні проблеми він дізнався про нашу клініку і прилетів спеціально з Лондона на обстеження та лікування.У нашій клініці було проведено усі необхідні обстеження і підтверджено діагноз - хронічний простатит, але ще й калькульозний, тобто, що у нього є великі камінчики у простаті і масаж простати йому протипоказаний. Також було знайдено 2 причини повернення хвороби. Однією причиною було визначено обливання холодною водою, що призводило до загострення герпес вірусної інфекції. Другою причиною була наявність маткової спіралі у дружини, яка призводила до постійного запалення - ендоцервіциту у неї та у чоловіка за рахунок анаеробних бактерій, які з'явились після встановлення спіралі.Пацієнту було рекомендовано лікування для обох разом з дружиною, звичайно, що медикаментозне, без масажів простати та сталевих куль, яке дало гарний результат вже через 10 днів після початку лікування. Єдине, що йому довелось забути про моржування та обливання холодною водою.

Ось так на практиці виглядає сучасна терапія простатиту у різних країнах. Хотів би я, щоб ця історія була вигадкою, але нажаль це правда. Сподіваюсь, що ця історія допоможе тим, у кого є така проблема і вони не будуть шукати чудес в інших країнах світу.


З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися