Алопеція, облисіння, випадіння – і звідки це все береться на нашу голову?

 Чому декому вдається зберегти пишну шевелюру  до глибокої старості, а хтось  буквально рахує кожну волосину, як  вирішувати проблеми із волоссям  – з цими запитаннями ми звернулись до трихолога  Медичного  центру «Біокурс» - Демковської Ольги Валеріївни.

-          З нетерпінням чекаємо весни. Знімаємо шапки і…бачимо, що волосся далеко не в ідеальному стані, а в декого з’явились навіть залисини. Чому так відбувається?

-          Справді, за зиму волосся на голові в людини переживає певний стрес – це і переохолодження на вулиці, і пересушення  у квартирі, нестача  вітамінів, зниження опірності  імунітету  та негативний дія деяких ліків, якими боролись із хворобами. Тому навесні багато хто спостерігає так зване «сезонне»  випадіння волосся.


-          Коли медики вважають випадіння волосся захворюванням?

-          Нормою випадіння волосся вважається, якщо за день голову людини покидає не більше  25-30 волосин. Звичайно, не кожна людина займається  цією арифметикою. Як правило, тривожитись починають, коли волосяний покрів значно рідшає, з’являються залисини.  Але, на жаль, переважна більшість припускається фатальної помилки – починає самостійно вирішувати проблему, застосовуючи народні методи або «чудодійні» шампуні.

-          Отже, шампуні і бабусині рецепти не допомагають при випадінні волосся?

-          Завдання  будь-якого шампуню – просто вимити голову! Бабусині рецепти можуть допомогти лише тоді, коли випадіння волосся не  перевищує норму. Трихологія – це  медична наука про лікування волосся. А щоб успішно вилікувати будь-яке захворювання треба насамперед виявити причину її виникнення. Саме на цьому побудована вся робота медичної клініки Біокурс : «Щоб добре лікувати, треба добре діагностувати!» 

Просто так  понад норму волосся не випадає! – на це є десятки причин, як внутрішніх так і зовнішніх: захворювання шлунково-кишкового  тракту,  печінки, проблеми із щитоподібною залозою, гормональні порушення, паразитарні ураження, грибкові інфекції.

-     З якими проблемами  із волоссям найчастіше звертаються  до Вас пацієнти?

-          У наші клініці ми проводимо обстеження  волосся та шкіри голови на предмет виявлення захворювань: всі види облисіння (дифузне, вогнищеве, андрогенне), себореї (жирної та сухої), лупи, псоріазу волосяної частини голови, паталогічних станів волосся.

-          Як проводиться діагностика?

-           У діагностиці ми використовуємо дерматотрихоскопію. Цей метод мікроскопічного дослідження за допомогою спеціального апарата дерматотрихоскопа, який дозволяє визначити: фази росту волосся, тип волосся, розмір волосяного фолікула, дослідити себорегулюючі процеси.  На перше місце я завжди ставлю  індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Мої пацієнти  часто кажуть: «Мені ще ніколи лікар не задавав стільки запитань!»  Але  саме у цьому і полягає  секрет успішного лікування – виявити основну причину і  знешкодити її. Випадіння волосся  часто може бути лише наслідком серйозного захворювання -  інфекційного, автоімунного, запального процесу. Тому у більшості випадків використовую комплексний підхід – це і лабораторні дослідження і консультації у гінеколога, андролога, паразитолога.

-          Яке лікування виписуєте своїм пацієнтам?

-          Лікування, що відповідає  виявленій причині виникнення   процесу  випадіння волосся. Ми не використовуємо болісних методик, не співпрацюємо з відомими брендами.   Всі препарати можна придбати у будь-якій аптеці. І обов’язковий контроль за станом пацієнта і результатами під час та після лікування. 

-          Що побажаєте всім, хто був сьогодні з нами?

-          Весни, любові і краси, а головне – здоров’я, щоб на повну силу радіти життю!

 

Медичний центр «Біокурс» - сучасна приватна  клініка із 25-річним досвідом роботи. Високий професіоналізм медичного персоналу, використання сучасного медичного обладнання та методик, комфорт та індивідуальний підхід до кожного пацієнта гарантують високу якість медичних послуг і головне – успішний результат у  подоланні будь-яких захворювань!


Бесідувала Анна Косик

 

Повернутися