Теорія стресу від українського доктора Хауса


Стрес - це, переважно, несподіванка, але якщо фактори, які призводять до стресу діють постійно 24 години на добу кілька місяців ми ризикуємо отримати серйозний дисбаланс в нашому організмі. 

Тривалий cтрес призводить до зниження функції щитоподібної залози та постійної стимуляції наднирників. Кортизол часто називають гормоном стресу, тому що концентрація цього гормону в крові значно підвищується при стресових ситуаціях, шоковому стані, травмах, важких інфекційних захворюваннях, інтоксикаціях, голодуванні, хірургічних операціях, а також при недостатності інсуліну. Кортизол — природний глюкокортикоїдний гормон, що виробляється корою наднирників. Кортизол синтезується в організмі з холестерину, що надходить в організм у складі ліпопротеїнів низької щільності або синтезується в клітинах з ацетил-коензиму А. Чим більше кортизолу продукують наднирники, тим більше наш організм відчуває брак холестерину. 

Кортизол є контрінсулярним гормоном тому сприяє підняттю рівня глюкози у крові, а також сприяє надміру апетиту. Крім того він є імуносупресантом, тому його надмір призводить до імуносупресії, або набутого імунодефіциту, який у свою чергу може призвести до розвитку суперінфекцій чи онкології.

Якщо стрес переживає здорова людина, наслідки можуть бути зворотніми та людина краще його переносить. Якщо стрес зустріне уже розбалансовану людину, наслідки можуть бути значно серйозніші, а відновлення після закінчення стресової ситуації - проходить значно повільніше.

Повернутися