Цікава історія № 1: Коли цукор рятує більше за інші ліки

Серія цікавих історій з медичної практики, які заслуговують на появу в наступному сезоні серіалу «Доктор Хаус» від головного лікаря Медичного центру "Біокурс".


Перший цікавий випадок який стався у нашій клініці, заслуговує на опис для уникнення помилок у майбутньому серед колег, бо поєднав зусилля діагностів та хірургів і закінчився позитивно для пацієнтки. Діагноз (для інтриги) опишу далі.


Почнемо, як завжди з анамнезу. Пацієнтка 36 років почала відчувати бажання з'їсти кілька кубиків цукру вночі, пояснюючи своє бажанням дискомфортом в епігастрії, який вона вважала проявом гастриту. Так тривало щоночі кілька років, індекс маси тіла залишався нормальним, особливої дієти пацієнтка не дотримувалась, жодних ліків не вживала.

Наступним симптомом, який з'явився була короткочасна втрата свідомості. Пацієнтка списала дані порушення на вроки, одягнула червону нитку на руку, а ще  й пройшла профілактичне обстеження. При обстеженні жодних відхилень від норми не було виявлено. Втрати свідомості повторювались ще кілька разів, але без жодних наслідків.


Одного дня пацієнтка після роботи повернулась додому і втратила свідомість. Її брат викликав швидку, яка транспортувала жінку до Львівського обласного кардіоцентру. Було виконано ЕКГ та огляд кардіолога, кардіологічної патології не було виявлено і пацієнтку скерували в Львівську обласну клінічну лікарню в приймальне відділення. Дорога до лікарні тривала 40 хвилин, жінка кілька раз втрачала свідомість.

При поступленні в лікарню глюкоза в крові 3,5 мМоль/л, інші показники без змін. Пацієнтці рекомендована симптоматична терапія розчином глюкози. Після від'єднання крапельниці з глюкозою пацієнтка по кілька разів втрачала свідомість. Було виконано УЗД внутрішніх органів, при якому не було знайдено жодних відхилень від норми. Родичі пацієнтки передали вакумконтейнер з кров'ю до клініки "Біокурс".

Враховуючи загадковий анамнез, консиліум лікарів рекомендував широкий спектр лабораторних обстежень. Усі лабораторні тести були в межах норми, крім одного показника. Враховуючи отримані результати, пацієнтці ургентно в цей же день було рекомендовано провести комп'ютерну томографію з контрастом. На КТ було виявлено утвір  діаметром 8 мм у хвості підшлункової залози. Хірурги вирішили провести оперативне втручання. Під час проведення лапароскопічної  операції була проведена резекція частини підшлункової залози, гістологічний діагноз інсулінома. Аналіз,  який перевищував норму в 100 разів - це аналіз крові на інсулін.

Таким чином діагноз був встановлений на другий день після поступлення у лікарню, а на третій день була проведена успішна операція.

Повернутися