Артеріальний тиск. Чому він «стрибає» і до чого може «дострибатись», якщо вчасно не звернутись до лікаря?

Підвищений артеріальний тиск здавна  дошкуляв людям. «У мене давлення» -  так казала колись бабуся, «у мене тиск» - так часто скаржимось ми своїм рідним і близьким, «у  вас гіпертонія», «артеріальна гіпертензія» - ставлять діагноз лікарі. Незалежно від того, як називати той стан, коли щось ніби лещатами стискає голову, шумить у вухах, у скронях пульсує кров, загальна слабкість  відбирає сили і можливість рухатись, важливо дуже серйозно підійти до виявлення його причин і негайно почати лікування. Бо ця хвороба має здатність швидко розвиваючись, вкорочувати життя  і стоїть на перших позиціях передчасної смертності у всьому світі.

Людський організм – це складна  біохімічна лабораторія, у якій  безперервно проходить біохімічний процес. Найважливішим елементом цієї лабораторії є серцево-судинна система.  Найпростіше її уявити у вигляді  труб і насоса, де серце перекачує кров по судинах. Нагадаємо собі із шкільного підручника по біології, що серце має чотири камери: два передсердя і два шлуночки і розділене на дві частини. Вони  працюють поперемінно – поки одна працює, друга  розслабляється   За рахунок цього створюється тиск, який проштовхує кров по судинах. Справна  робота цієї системи залежить від нормального стану серця, судин і густини крові.

Вимірюють артеріальний тиск за допомогою тонометра. Важливо знати і якомога частіше  вимірювати показники  свого тиску, щоб вчасно виявити відхилення і  прийняти міри для їх усунення:

Ідеальний артеріальний тиск : 120/80мм.рт.ст

Нормальний артеріальний тиск:  110-129/70-84 мм.рт.ст.

Артеріальна гіпертонія : 140/90  і більше мм.рт.ст.


Збурення в роботі серцево-судинної системи і підвищення артеріального тиску викликають:

*Згущення крові. Коли організм не отримує достатньої кількості  рідини (у нормі 1,5-2 л  води) відбувається його обезводнення.

*Підвищений рівень тригліцеридів в крові. Вона стає «жирною» через недостатню кількість вироблених ферментів.

* Захворювання нирок.  Кров, проходячи через нирки,  очищується від шкідливих домішок. Якщо вони не справляються із своєю функцією через надмірну кількість цих домішок, виникає посилення напору крові. Наднирники -  гормональна залоза, яка контролює  баланс між кількістю крові, що зайшла і вийшла з нирки. Якщо він порушується, судини  під ниркою звужуються щоб виштовхати  з неї кров. Звуження судини викликає підвищення тиску крові.

* Білок у крові – погано переварені залишки їжі,  як результат недостатньої кількості і активності ферментів, необхідних для нормального травлення.

* Стреси, що викликають підвищення рівня адреналіну в крові.

Додайте до цього списку шкідливі звички, неправильне харчування (ожиріння), малорухливий спосіб життя букет «супутніх захворювань і стане ясною «картина», чому ваш організм підвищенням артеріального тиску насправді бореться за виживання…з Вами. Серйозну загрозу для організму людини несе і пониження артеріального тиску.

 Дуже важливо вчасно почати реагувати, коли відхилення від норми незначні і не дуже часті. На цьому етапі зміна способу життя і відношення до свого організму ще у змозі попередити виникнення захворювань серцево-судинної системи.  Якщо ж показники артеріального тиску піднімаються за 140/90 мм.рт.ст. або опускаються нижче 100/70 мм.рт.ст. – це серйозний сигнал, щоб задуматись над своїм здоров’ям.


У нашій клініці «Біокурс»  Ви можете отримати консультацію лікаря, пройти діагностику стану серцево-судинної системи. У нас працює висококваліфікований кардіолог, який виявить причини виникнення проблем із тиском, провівши добовий моніторинг, поставить правильний діагноз, призначить ефективне індивідуальне лікування і в подальшому буде контролювати  роботу вашої серцево-судинної системи з метою запобігання виникнення інсульту чи інфаркту – основних причин передчасної смерті людини.

Повернутися