«Покашляйте, будь-ласка!» Що таке кашель і як його правильно лікувати

Це слово викликає  у нас тривогу – коли кашляємо ми і коли хтось кашляє поруч,  бо  відчуваємо загрозу нашому організму. Але, що ж насправді означає кашель   може розповісти тільки  лікар. «Покашляйте, будь-ласка!» - каже він своєму пацієнту  і уважно щось слухає, приклавши стетоскоп до  грудей.

Щоб зрозуміти, що саме хоче почути лікар під час цього прослуховування, давайте розберемось із цим явищем і з причинами, які його викликають.

Кашель – це швидкий видих,  захисна реакція організму людини на порушення нормальної діяльності дихальної системи. У носоглотці людини знаходяться маленькі залози, які в нормальному стані виробляють більше  2 літрів  слизу на добу, який вільно стікає вниз по дихальним шляхам. Але, як тільки в організм людини потрапляють «чужі» у вигляді бактерій, вірусів, грибків (медики налічують більше 200 видів інфекцій дихальних шляхів),   зовнішніх подразників  (пил, бруд, гази, тютюновий дим, шерсть тварин), виникає кашель, як сигнал про небезпеку і спроба термінового їх видалення. Завдяки кашлю  бронхи очищаються і людина  може нормально дихати.

Кашель буває двох видів: продуктивний та непродуктивний (в народі «мокрий » та «сухий» кашель). При сухому кашлі слизові оболонки дихальних шляхів гарячі і сухі, що викликає біль при покашлюванні. Продуктивний кашель починається, коли слиз перетворюється на мокроту, яка накопичується носоглотці,  бронхах та легенях.

Лікування при сухому кашлі полягає у його  пом’якшенні шляхом збільшення кількості слизу, при вологому – у розрідженні мокроти  і виведенні її з організму шляхом відхаркування. Розібратись у протикашльових  засобах, які потрібні  саме Вам, може тільки лікар, то ж не варто бавитись у «самопоміч», купуючись на дядечка з телевізора  з  пляшечкою сиропу. На жаль, хронічний кашель  - найчастіший результат такого самолікування.

Зазвичай, кашель пов’язують із застудними захворюваннями – гострими респіраторними інфекціями. Але кашель може бути симптомом набагато складніших хвороб, про існування і розвиток  яких у своєму організмі,  людина може і не здогадуватись:

-          хронічні обструктивні бронхо-легеневі захворювання

-          астма, алергія

-          застійна сердечна недостатність

-          гастроезофегальна рефлексна хвороба

-          психічні захворювання

-          туберкульоз

-          саркоідоз

-          рак легенів

-          туберкульоз

-           кашлюк

-           легіонельоз.

Варто запам’ятати,  що існує більше  50 причин виникнення кашлю, не пов’язаних із  застудними захворюваннями.

 

Навіть при банальній, на перший погляд, застуді, неправильне лікування  кашлю може привести до серйозних наслідків у вигляді ускладнень – пневмонії, бронхіту, астми.

Тому дуже важливо вияснити причину виникнення кашлю. Після слів:«Покашляйте, будь-ласка»  при  виявленні будь-якої підозри на захворювання в організмі людини, хороший лікар обов’язково  призначить лабораторно-клінічне обстеження. Лише за результатами цих досліджень можна  поставити вірний діагноз і призначити ефективне лікування захворювання,  симптомом якого і виступав Ваш кашель.

Медичний центр «Біокурс» працює як  приватний поліклінічний заклад амбулаторного типу. Для своїх пацієнтів ми створили комфортні умови для проходження обстеження та лікування захворювань будь-якої складності. Медичний центр «Біокурс» робить біочіп на 20 інфекцій, котрі викликають хронічний кашель.

 Команда лікарів та діагностів вже 25 років виконує благородну місію – покращує стан здоров’я і продовжує життя кожному, хто звертається до нас за допомогою.

Будьте здорові,  дихайте на повні груди  і не кашляйте!

Повернутися