Застуда – правильно хворіємо?

Зима нас радує снігом, святами і  подарунками. На жаль,  найчастіше  саме взимку ми  хворіємо на застуду – так зазвичай  називають той неприємний стан,  коли голова болить, з носа тече, в горлі пече, груди розриває кашель і організм сам проситься у ліжко.

То ж давайте розберемось, що таке «застуда» і як з нею боротись?

1. Застуда – як переохолодження (причина хвороби). Людський організм оснащений  дуже мудрою системою терморегуляції. І дуже не любить, коли в ній трапляються  форс-мажорні обставини у вигляді  довготривалого перебування на холоді, протягів, охолоджених напоїв, різкої зміни температури.

2.  Застуда – захворювання. На застуду хворіли ще первісні люди. Але відколи людство дізналось про існування бактерій і вірусів, лікарі стали розділяти застудні захворювання за їх збудниками: ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) та ГРВІ (гостра респіраторно-вірусна інфекція). Хоча симптоми цих захворювань подібні, різниця між їх виникненням і, відповідно, лікуванням, суттєва.

ГРЗ викликають бактерії , які живуть в кожному людському організмі, образно кажучи,  у сплячому стані. Їх сон оберігає наш імунітет і дбайливе ставлення людини до власного здоров’я. Розбудити їх може різке переохолодження, результатом якого є спазм судин і порушення кровообігу у слизових оболонках носа, горла, дихальних шляхів. Наслідок – активізація умовно-патогенних мікроорганізмів в результаті зменшення захисних функцій  організму і порушення фізико-хімічних характеристик слизу.  А якщо організм має ще «багаж» хронічних  захворювань («заліковані» хвороби, адже ж не секрет, що більшість людей припиняють лікування, як тільки відчувають полегшення  або воліють переносити застуди «на ногах») – то Ви маєте всі шанси отримати важкий перебіг банальної застуди, здолати який можуть лише антибіотики.

ГРВІ викликають віруси, які потрапляють в людський організм і починають активно у ньому розмножуватись. Тому назвати гостре респіраторно-вірусне захворювання застудою було б неправильно, оскільки  віруси атакують зненацька і по всіх фронтах. Щоб заразитись людині достатньо подихати одним повітрям у закритому просторі  з інфікованим (віруси бояться морозів, тому переохолодження не може  стати причиною ГРВІ).  Дуже часто до  вірусів при неправильному лікуванні приєднуються бактерії,  і тоді лікування  може затягнутись надовго а  результат бути непередбачуваним.

Що стосується теорії, ми більш-менш розібрались.  Але, як показує статистика, як тільки відчуваємо або спостерігаємо  симптоми  застуди, повторюємо свої ж помилки. І перше, що ми робимо –  самі біжимо або відправляємо близьких в аптеку із завданням – купити «щось від застуди». Це «щось» влітає нам у серйозну копійку, часто шкодить нашим органам  (варто  лише прочитати список протипоказань!) і не дає бажаного швидкого одужання.  Більше того -  неправильне лікування дуже часто призводить до ускладнень, а інколи і до смерті.

 

Щоб уникнути негативних наслідків самолікування, перестаньте бавитись в «лікаря» і випробовувати на собі чудо-препарати, які просто на очах «зцілюють» героїв реклами  з екранів телевізора.  

Щоб «правильно» хворіти і не отримати ускладнень,  треба в першу чергу, розпізнати ворога, який вас атакував.  Поставити точний діагноз і вибрати ефективне лікування може тільки лікар!  Дуже часто (особливо, якщо застудні захворювання у вас бувають частіше, ніж 2-3 рази на рік)  необхідно провести лабораторно-клінічні дослідження:

-          загальний аналіз крові і сечі, біохімія крові, кров на згортання

-          рентгенографія органів грудної клітки або пазух для виключення ускладнень

-          бакпосів при підозрі на нетипові інфекції

-          імунологічні дослідження

-          консультація ЛОРа

Зима – чудова пора року і варто насолоджуватись її принадами. А допоможуть вам у цьому правильне відношення до власного здоров’я – профілактичне дослідження стану організму, звертання до лікарів при перших ознаках захворювання, виконання усіх приписів лікаря аж до повного одужання.

Медичний центр «Біокурс» допоможе вам попередити, виявити  і здолати будь-яку недугу, бо ми  вже 25 років беремо на себе відповідальність за кожного пацієнта!


Повернутися