Скільки потрібно обстежень виконати пацієнту? Думка українського доктора Хауса!


Ще одне запитання, яке ми лікарі часто отримуємо від пацієнтів та, парадоксально, колег лікарів:
"Скільки необхідно пацієнту провести обстежень і що ми отримаємо від «непотрібних» аналізів, кт, мрт, пет кт, ковтання "зонду", колоноскопії, біопсії, цитології, мамографії, рентгену, детальнішого та ретельнішого огляду, тривалішого опитування скарг та аналізу історії пацієнта?"

Усі ці обстеження дійсно не потрібні пацієнту, для нього це "нісенітниця", але лікарі без них будуть необ'єктивні, описуючи об'єктивний стан.

Зазвичай пацієнт звертається до лікаря в Україні в з 4 причин:

1. Щось турбує і почитав про це в інтернеті.
2. Щось конкретно турбує і все, що читав в інтернеті чомусь дуже страшно закінчується, якщо пізно звернутись до лікаря.
3. Сходив в аптеку, купив ліки по пораді провізора чи "ящика", який ми називаємо телевізор - від вен, від нирок, від простати, від печінки, від горла, від серця. До речі цікава приставка "від" а не "для". І дива не сталось - ліки не допомагають. Четверта причина трішки довша ніж попередні і це ще не кінець....
Тоді дзвінок другу?! Звичайно не лікарю, бо в друга точно було таке саме:) після цього підключення важкого арсеналу гомеопатів, травників, ворожок, нетрадиційних медиків і, до речі, немедиків, які займаються теж діагностикою і лікуванням.


Варіант 1.
Результат позитивний або само пройшло - до лікаря йду запитати, що то було, бо сам вже знаю, але треба ще переконатись чи лікар таке зустрічав:) може то було щось "страшне" і воно може перейти в "задавлене" чи хронічне тобто невиліковне.
Але це ще не кінець...

Варіант 2.
Якщо результату немає, є ще один вірний спосіб перемогти недугу без добродіїв в білих халатах!
Ви мабуть здогадались - це підтримати українського виробника горілки, це ж чудо-ліки згідно реклами по телевізору - настрій піднімає, апетит піднімає, і звичайно, що мусить лікувати!!!
А Ліки - це ж хімія?!А горілка виготовляється дітьми в дитсадочку, а не на високотехнологічному хімічному заводі по складній хімічній формулі! До речі алкоголь не токсичний, так думає кожний поки не здасть печінкові проби після однієї забави:).


Ну як горілка не допомогла і навіть віскі та коньяк не дали ради, тоді вже точно треба записатись на візит до лікаря десь так через тиждень. Бо після останніх вжитих народних ліків печінка має чесно тиждень відійти, щоб не шокувати лікаря результатами аналізів.

Хворий мав проблему раніше, знає, що жарти зі здоров'ям б'ють сильно по нервах, настрою, а ще більше по гаманці - тому дзвонить знайомому лікарю і координує з ним усі наступні кроки. З описаних вище причин звернення, приведена 4-та причина виглядає найбільш конструктивною, але вона парадоксально не завжди є вибором пацієнтів, і більшість на жаль постійно повертаються до 3 перших причин. 4-та причина в більшості українців є вибором після того, як вони відчувають на собі всю безглуздість відомої фрази "Я не люблю ходити до лікарів, вони завжди щось знайдуть і спробують з мене викачати усі мої заощадження!"

Пацієнтам потрібно пам'ятати одне: якщо ви потрапили до лікаря зі скаргами 1 раз на 5 років у вас може бути онкологічне захворювання (рак), автоімунне захворювання (вовчак, склеродермія, ревматизм, ревматоїдний артрит, розсіяний склероз, саркоідоз, дерматоміозит, автоімунний тиреоідит, автоімунний гепатит), у вас також можуть бути інфекційні захворювання такі як гепатити A, B, C, D, E, Віл, сифіліс, бореліоз, туберкульоз, хламідіоз, легіонельоз, паразитози (аскаридоз, токсокароз, лямбліоз, трихінельоз, ехінококоз, стронгілоідоз, цистециркоз, токсоплазмоз, анкілостомоз, аніазакидоз) про які ви навіть не здогадуєтесь, крім того захворювання зв'язані з порушенням обміну речовин та веденням не здорового способу життя та стресами - це діабет, атеросклероз, подагра, гепатоз, гіпертонічна хвороба, депресія.


І ось тут як раз ми підходимо до запитання:"Який оптимальний об'єм обстеження?".
Відповідь проста:"Чим більше проведено обстежень, тим більше об'єктивної інформації має команда лікарів перед постановкою кінцевого діагнозу та перед призначенням оптимального лікування".

По одному аналізу чи УЗД ми не можемо встановити кінцевий діагноз. Непотрібних обстежень не буває, бувають лікарі, які ними не користуються.

Якщо лікар виявить на початковій стадії автоімунне чи онкологічне захворювання - це може врятувати життя пацієнту, на жаль пояснити це пацієнту вкрай важко!



Наші попередження пацієнти сприймають з песимізмом і жартами, а коли трапляється біда готові все покинути тільки б вилікуватись, а часу у медиків не завжди вистачає. І родичі разом з пацієнтом чують теж відому фразу від лікарів: "Де ви були раніше?" Відповідь стандартна: "Думав, що зі мною такого не трапиться, я ж до лікарів дуже рідко звертався?!"

Стосовно нової реформи, було б великим позитивом заразити українців вірусом здоров'я, який би приводив їх до лікарів 1 раз в рік для профілактики. Таким чином можна було б зекономити на лікуванні важких випадків і уникнути ускладнень.

А фраза, яка має звучати з вуст пацієнта була б:
"Я щорічно проходжу ретельне дослідження у мого доктора, який контролює не тільки стан мого здоров'я і може його виміряти, а й дбає за всю мою родину, щоб ми усі не хворіли!"

Не економте на здоров'ї, без нього ви не відчуєте задоволення від життя у повній мірі!

Повернутися