Цікава історія N52: Про молодого чоловіка, який за місяць позбувся епілепсії.


Історія дещо коротка, але цікава. Незважаючи на те, що діагноз був встановлений достатньо швидко, емоції, які вирували в родині нашого героя заслуговують на окрему історію... А тепер хотів би перейти до того, як молодий чоловік опинився у мене в кабінеті. Звичайно, що «сарафанне радіо» ніхто не відміняв, тому шлях пацієнта був класичним. Мій знайомий має племінницю, яка нещодавно одружилась, і через рік після одруження у її 22-річного чоловіка несподівано почались приступи епілепсії. Родичі пов‘язали ці приступи зі страхом молодого чоловіка втратити роботу. У нього несподівано відбулось 2 приступи епілепсії - для усіх це був справжній шок!


Тому, вони звернулись до невропатолога у місті Стрий, де вони мешкають. Лікар порекомендував приймати карбамазепін протягом тривалого часу для того, щоб зменшити кількість приступів, а також рекомендував обстеження та лікування у стаціонарі. У лікарні у пацієнта сталось ще 2 приступи епілепсії. Пацієнти з власної ініціативи звернулись у приватну клініку у Львові для виконання МРТ голови. Заключення МРТ було наступним: варіант норми, жодних патологічних змін не було знайдено! Загально-клінічні аналізи були теж без змін. Молода дружина була настільки налякана, що коли чоловік повернувся додому, то вона спала з мамою в одній кімнаті, а батько ночував з її чоловіком для того, щоб допомогти йому у випадку чергового приступу.


Саме на цьому етапі захворювання ми зустрілись в моєму кабінеті з усією сім‘єю для виконання додаткових обстежень, та щоб спробувати знайти причину появи епілепсії. У нашій клініці «Біокурс» ми виконали тести на 9 видів паразитів, скринінг на наявність антинуклеарних антитіл, біочіп центральної нервової системи, а також гормони щитоподібної залози, КФК, IgE, ревмопроби, імуноблот нейрональний та загально-клінічні аналізи. Результат виявився досить цікавим... Практично усі аналізи були в межах норми: в загальному аналізі крові не було лейкоцитозу та еозинофілії; усі біохімічні показники були в нормі, однак у пацієнта був високий IgE - 1950 МО/мл при нормі до 82 МО/мл, а також у нього виявились позитивними антитіла до токсокар і гелікобактер пілорі. До речі, пацієнт палив і скаржився на постійну печію у шлунку, але заперечував те, що він алергік.


Враховуючи результати обстеження пацієнту було рекомендовано звернутись до гастроентеролога, який порадив виконати фібро-гастроскопію та УЗД внутрішніх органів. При фібро-гастроскопії було виявлено ерозивний гастрит, а після УЗД - гепатоз. Лікар гастроентеролог призначив антибактерійні препарати для ерадикації гелікобактер пілорі (Helicobacter pylori), а після прийому антибіотиків курс протипаразитарної терапії для того, щоб знищити токсокароз. Токсокароз може викликати дуже багато різних проблем в нашому організмі, зокрема він може бути причиною приступів епілепсії. Лікування пройшло без жодних побічних реакцій. Через місяць було виконано контроль IgE, який вже становив 1200 МО/мл. Жодного приступу епілепсії не спостерігалось протягом місяця лікування, а печія в шлунку перестала турбувати пацієнта, і він навіть перестав палити.


Пацієнту було призначено ще один курс протипаразитарної терапії, так як усі загально-клінічні аналізи теж були в межах норми. Ще через місяць ми отримали результат IgE 900 МО/мл. Приступів епілепсії за час лікування не було. Пацієнту було рекомендовано зробити паузу у лікуванні та повторити igE через 2 місяці. По-українськи відчуваючи, що хвороба відступила наш герой перестав вживати усі ліки включно з карбамазепіном і подався на заробітки закордон! Зараз ми тримаємо контакт з його тещею, яка повідомила, що у неї вже з‘явилось двоє здорових внуків, а зять почуває себе здоровим і не мав жодних проблем після проведеного лікування і ймовірно після повернення в Україну приїде до нас, щоб виконати профілактичне обстеження.


P.S. Епілепсія досі вважається ідіопатичним захворюванням, тобто причина появи цього захворювання чітко не встановлена. А з даної історії ми можемо зробити висновок, що токсокароз ймовірно викликав запалення центральної нервової системи, що й призвело до таких нетипових проявів та скарг. Пролікувавши пацієнта від паразитозу, ми ймовірно усунули проблему і таким чином позбулись проявів епілепсії. Також провівши ерадикацію бактерії, яка може спричиняти гастрит - ми позбулись печії в шлунку. Хочу наголосити, що причин епілепсії насправді є дуже багато, але пошук цих причин завжди може дати нам шанс не просто лікувати зміни на енцефалограмі, а саме усунути джерело дисбалансу в організмі і досягти тривалої ремісії.

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися