Цікава історія N45: Чи можна після однієї електронної сигарети опинитись у психіатричній лікарні?


Історія не вигадана і довести на 100%, що саме електронна сигарета зіграла тут ключову роль, на жаль не видається можливим, проте рекомендую почитати далі і кожному зробити свої висновки...

Початок, як і у більшості цікавих медичних кейсів є стандартним. Мій пацієнт передзвонив на мобільний і запитав, чи могло статися так, що йому та його знайомій в одному кафе щось підсипали до чаю? Далі він продовжив розповідати про те, що з ним трапилось.


Отож, одна знайома запросила його в кафе на горнятко чаю. Відразу ж на початку зустрічі вона почала дуже дивно поводитись. У неї був досить незвичний вираз обличчя, мова була спутана, у словах звучала агресія, а також була відсутня послідовність у викладених думках.


Зрозумівши, що конструктивної розмови не буде, знайомий відвіз молоду жінку додому. Через кілька годин у неї розпочався нервовий зрив. Родичі дівчини спочатку звернулась до приватного психіатра. Лікар оглянувши її призначив препарати для стабілізації психоемоційного стану.

На жаль, препарати не дали бажаного ефекту і вже через кілька годин пацієнтку почало сильно трусити! Це стало підставою для госпіталізації у психіатричну лікарню.


Лікарі у стаціонарі призначили симптоматичну терапію. Стан пацієнтки покращився, але вона продовжувала відчувати значну втому і практично не могла самостійно рухатись. Її родичі намагалися зрозуміти в чому причина такого стану, враховуючи те, що раніше вона жодного разу не мала таких психоемоційних зривів.


Загально-клінічні аналізи були без особливих змін. Родичі пацієнтки вирішили провести лабораторне обстеження в лабораторії нашої клініки «Біокурс».

Виконавши скринінг на автоімунні захворювання, біочіп ЦНС (центральної нервової системи), ревмопроби, загально-клінічні аналізи - ми не знайшли відхилень. Єдині 2 аналізи, результати яких виходили за межі норми були пролактин та КФК (8000 од/л при нормі до 195 од/л), що могло б свідчити про рабдоміоліз (розпад м‘язів). Пролактин виявився високим через побічну дію ліків, які були призначені пацієнтці.


Лікар на обході повідомив родичам, що діагноз ще до кінця не з‘ясований, а робочим діагнозом є психоемоційне перенавантаження. Отож, для уточнення діагнозу і виключення інших захворювань в організмі було прийнято рішення виконати МРТ голови та КТ грудної клітки.

Після отримання результатів обстежень з‘ясувалось, що у пацієнтки немає жодних відхилень від норми.Аналіз крові на КФК теж було повторно виконано через тиждень і результат був в межах норми.

Загальний стан пацієнтки значно покращився і вона змогла навіть повернутись до роботи.


Висновок. Враховуючи те, що у пацієнтки не знайшли першопричини такого серйозного психоемоційного зриву, залишається тільки здогадуватись, що саме стало причиною таких змін в організмі.

Ще однією версією було вживання в‘яленої риби, але інші родичі теж її вживали і їх самопочуття було нормальним. І останньою версією, зі слів пацієнтки, причиною такого стану могла стати електронна сигарета з невідомим наповнювачем, яку їй дав випалити давній знайомий. Саме після цієї сигарети почались зміни психіки, які призвели до того, що дівчина опинилась у стаціонарі психіатричної лікарні.


Яка саме речовина була в наповнювачі електронної сигарети ми можемо тільки здогадуватись, але тепер героїня нашої історії постановила, що навіть торкатись до яких-небудь сигарет вже більше не буде!


З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися