Цікава історія N30: Історія про куряче яйце, або з чого краще зробити пластику барабанної перетинки коли немає необхідності проводити таку операцію?


Історія почалась у Львові в будинку моїх батьків. Моя мама у майбутньому - пацієнт готувалась до літнього відпочинку. Будучи заклопотаною, вона вирішила, що можна паралельно спробувати накласти макіяж і підготуватись до зустрічі, яка мала відбутись у цей же день. Все було б добре, але їй у цьому намагався допомогти маленький песик Лакі, який постійно навколо неї крутився і гавкав...


Несподівано мама вирішила взяти його на руки і забула, що у неї у вусі в цей момент знаходилась паличка для чистки вух. Коли вона нахилилась за песиком, то відчула різкий біль у вусі. Виявилось, що гігієнічна паличка травмувала вухо через невдалий рух плечем, що спричинило різкий біль. Витягнувши травмуючий предмет, мама спочатку дуже злякалась. Так як біль продовжував турбувати, вона вирішила у цей же день невідкладно звернутись до лікаря ЛОРа щоби зрозуміти наскільки серйозною є травма.


Звернувшись в одну лікарню вона отримала консультацію лікаря, який запевнив її, що травма є серйозною, але потрібно звернутись до вузькоспеціалізованого спеціаліста для того щоб прийняти рішення стосовно подальшої тактики лікування. Тепер уже "пацієнтка" звернулась до ще одного спеціаліста, який теж повідомив про те, що барабанна перетинка має дірку на 6 годину, яка потребує оперативного втручання.


Проблема була в тому, що в цю літню пору мого знайомого ЛОРа не було в місті. Хоча він порадив звернутись до свого колеги, який був експертом з операцій на вухо. Мама записалась до цього доктора на огляд. Після огляду лікар виніс вердикт. У мами була дірка на 6 годину у барабанній перетинці, яку через 2 дні він рекомендував прооперувати. Все було б супер, але трохи несподіваною була пропозиція стосовно самого методу оперативного втручання. Лікар пропонував виконати пластику розірваної барабанної перетинки з допомогою шкірки курячого яйця.


Отож, я передзвонив до свого колеги, який був на відпочинку і здивував його своєю розповіддю про майбутню операцію, а він запропонував звернутись до свого брата. У цей час він проходив стажування у Варшаві у відомого професора, який мав величезний досвід у пластиці барабанної перетинки, бо власне працював в інституті слуху, який був створений як прототип європейської сучасної Лор клініки. Батьків попередили, що така операція вартує близько 2000 €, і проводиться за допомогою сучасного мікроскопа, а матеріалом для пластики є власна фасція пацієнта, яка мікрохірургічно імплантується у барабанну перетинку.


Довго не вагаючись батьки вирушили до Варшави, заздалегідь домовившись з професором про час візиту. Професор прийняв їх вчасно, і відразу запропонував батькові бути присутнім на консультації. Коротко зібравши анамнез, він узяв камеру для огляду вуха і почав огляд... Спочатку здорове вухо, а потім травмоване...


Зображення з'явилось на великому моніторі, після чого професор заявив, що не бачить необхідності у жодній операції, бо дірки у барабанній перетинці немає, а місце травми потребує 7 днів терапевтичного лікування. Мама ще раз уточнила, чи доктор справді впевнений, що можна обійтись без операції? Професор запитав батьків, хто саме з лікарів хотів робити операцію і яким методом?


Після відповіді на питання професор спромігся лише на гостру репліку у стилі чорного гумору. Але на щастя операція була непотрібною і вухо загоїлось за 7 днів після використання спеціального крему! Як пояснив професор з Варшави, проблема наших лікарів була у відсутності камери для дослідження вуха, тому результат обстеження був фантазією лікарів.


Отож, тільки друга думка закордонного лікаря врятувала мою маму від непотрібної операції...


Р.S. Будьте обережними з паличками для вух та деякими ЛОРами :)

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися