Цікава історія N28: Що ви знаєте про стрес, або звідки беруться діти у безплідних чоловіків?



Початок історії класичний для подружніх пар, які хочуть мати дітей, але бажана вагітність не настає ... До львівської клініки "Біокурс" звернувся молодий чоловік, який мав бажання поспілкуватись на тему чоловічого непліддя.Він виглядав дуже засмученим і розчарованим... На первинній співбесіді він почав розповідати свою історію і відразу витягнув і поклав мені на стіл результати кількох спермограм, які проводились у клініках за кордоном.  Пацієнт був нашим співвітчизником, але тривалий час працював за кордоном, тому й звертався за медичною допомогою саме там.


Історія кохання молодої пари була дуже романтична. Він працював у сфері IT і запустив цікавий стартап, після чого партнери запропонували йому залишитись закордоном. Згодом, найкращий друг запросив його до себе на весілля до Львова в якості дружби. На забаві він побачив свою дружку і закохався в неї з першого погляду... Вони були однолітками і після знайомства закохались один в одного по самі вуха...


Через рік після першого знайомства вони зустрілись знову, коли молодий чоловік приїхав відвідати своїх батьків. Після зустрічі і тривалої розлуки наш герой запропонував своїй коханій одружитись і поїхати разом з ним закордон. Вона погодилась і не жалкувала про це, через сильні почуття, які перебороли страх перед невідомим!


Медовий місяць був чудовим і тривав майже рік. Молодята мандрували світом, насолоджувались колоритом різних країн, новими враженнями та звичайно одне одним після довгої розлуки. Враховуючи, що їхній вік був поза 30 років, а кар'єра в обох склалась добре, вони відразу після одруження почали планувати вагітність. Звичайно, усі надії були на те що загальне самопочуття і спосіб життя молодої пари не потребують звернення до лікарів і вагітність настане швидко... Але пройшов рік, а тест на вагітність показував тільки одну смужку...


Кожен наступний місяць був наче каторга для молодої пари, очікування овуляції, а повторні тести на вагітність коли у жінки були незначні затримки викликали в обох стан депресії. Подружжя зрозуміло, що потрібно звернутись до лікарів для отримання фахової поради та пошуку причини непліддя. Враховуючи те, що у місті де вони мешкали було кілька клінік, які спеціалізувались у питаннях лікування непліддя, молода пара вибрала клініку, яка мала найкращі відгуки та знаходилась у їхньому районі.


На першому візиті лікар гінеколог запропонував чоловіку здати аналіз сперми, після чого радив звернутись до лікаря уролога, який консультував у їхній клініці. Потрапивши на візит до уролога наш пацієнт був оглянутий лікарем, після чого останній оголосив результат спермограми. Лікар пояснив, що якість сперми настільки погана, що потрібно виконувати процедуру екстракорпорального запліднення, а вагітність і не могла настати з такими показниками аналізу. Результати спермограм справді були невтішні і вказували на те, що ймовірність вагітності без допомоги сучасних репродуктивних технологій є вкрай низька. Пацієнт у надії на помилкові результати звернувся до ще однієї клініки закордоном, де результат спермограми виявився, ще гіршим.


Дружина пройшла стандартне обстеження в одній з вище описаних клінік, де були виявлені незначні дисгормональні порушення. Лікар гінеколог призначив курс препаратів для корекції гормонального статусу на 3 місяці. Після закінчення лікування пацієнтам було рекомендовано провести процедуру штучного запліднення. Молодий чоловік пройшов консультації у двох урологів закордоном, які повідомили його, що терапевтичне лікування є безперспективним, тому потрібно збирати кошти на екстракорпоральне запліднення.


Приїхавши до батьків до Львова пацієнт вирішив почути ще одну думку медиків і звернувся до медичного центру "БІОКУРС". Звісна річ, враховуючи результат спермограм, я повідомив молодому чоловіку, що прогноз є такий самий, як у інших лікарів. Я також поцікавився чи проходив пацієнт ультразвукове дослідження репродуктивної системи. Відповідь була негативною. Отож, я запропонував виконати УЗД простати, калитки та сім'яних міхурців та повторити спермограму у нашій клініці.


Результат спермограми мене здивував, бо якість сперми була не ідеальною, але не такої якості, щоб стверджувати про безальтернативність екстракорпорального запліднення. Окрім того у спермі визначалась велика кількість лейкоцитів (піоспермія), що вказувало на запалення у репродуктивній системі. Ультразвукове обстеження теж підтвердило хронічний запальний процес у простаті (простатит), сім'яних міхурцях (везикуліт) та яєчках.


На моє прохання дружина пацієнта виконала лабораторне обстеження в нашій клініці та пройшла комплексне обстеження у гінеколога. Стосовно гормональних порушень, призначена закордоном терапія дала позитивні результати, тому продовжувати лікування гормональних дисбалансів не було потреби, а от результати інших обстежень вказували на запальний процес у жінки. Призначивши протизапальне лікування одночасно для обох членів подружжя - ми отримали хороші показники повторних тестів. Спермограма після лікування покращилась, усі показники були близькими до норми, застережень для планування вагітності не було.


Через 2 місяці пацієнт передзвонив з радісною новиною - тест на вагітність вказував, що дружина вагітна. Вагітність тривала без ускладнень і після народження дитини пацієнт ще раз передзвонив мені і подякував за гарантований прогнозований результат. Але це ще не кінець історії...


Пройшло 3 роки і на диво без жодного лікування дружина цього чоловіка завагітніла вдруге! Враховуючи те, що йому справді стало цікаво, що відбувається в його репродуктивній системі, він вирішив ще раз здати спермограму у раніше відвіданій клініці закордоном. На його подив результат спермограми цього разу був ще гіршим ніж першого разу. Лікар клініки, який коментував аналіз не знаючи про дві вагітності його дружини повідомив про те, що потрібно виконати процедуру екстракорпорального запліднення, бо чуда не буде! Наш герой подякував лікарю і поспішив повідомити дружину про те, що кохання робить чудеса і не завжди те, що прогнозує лікар у клініці закордоном є аксіомою.


Висновки з цієї медичної історії кожен зробить самостійно. А правило: "7 разів обстеж і один раз пролікуй " і нині працює у всьому світі і кожен має право на вибір методу лікування.Добре, що чудеса трапляються не тільки у казках…

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися