Цікава історія N25: Як перебороти астму у молодої жінки за 3 тижні, або чому німецькі біочіпи справді допомагають у лікуванні?


Історія почалась із повідомлення на мій месенджер у фейсбуці. Це була добра знайома, яка написала, що їй потрібна моя лікарська допомога, бо її вже 4 тиждень лікують від астми, а стан її не покращується. Отож, я передзвонив для того щоб уточнити анамнез і зрозуміти у чому проблема з лікуванням. На моє запитання чи здавала вона аналізи і чи проводила рентген я отримав відповідь: здавала загальний аналіз крові (місцеві лікарі з районної лікарні запевнили, що аналіз був без патологічних змін), а на рентгенографії легень радіологи і пульмунологи теж не бачили змін.


Пацієнтка звернулась до лікарні з причини тривалого виснажливого кашлю з бронхоспазмом. Температура тіла була в нормі. Лікарі призначили ін'єкційний антибіотик Цефтріаксон висунувши гіпотезу про гострий бронхіт. На жаль антибіотик не дав жодних покращень... Лікарі рекомендували приймати Амброксол і АЦЦ, результотом стало погіршення стану та посилення бронхоспазму. Дихання на фоні лікування погіршувалось... Тоді лікарі вирішили використати стероїдні гормони ін'єкційні для покращення стану... Стан тимчасово покращився, але через кілька днів усе повернулось назад... Отож, лікарі вирішили призначити стероїдні гормони, але для постійного прийому через балон. Незабаром був встановлений діагноз. На думку районних лікарів - коли пацієнтка вперше до них звернулась, то у неї почалась ідіопатична астма.

   

Як на мене, то була дуже дивна історія, бо нетиповим є вік 25 років, а також відсутність алергічних висипань на шкірі. Але наша справа почати з об'єктивного обстеження. Отож, ми розпочали з лабораторного обстеження. Спочатку виконали загально клінічні аналізи і справді відхилення від норми не було, а також тест на загальний IgE та алергопанель. Останні аналізи виявились у нормі, зокрема тест на 20 алергенів. Звичайно була ймовірність ураження паразитами, виконавши лабораторні тести на 8 видів гельмінтів - результат був негативним (не виявлено антитіл до жодного виду гельмінтів).


Також виконали тести на визначення антинуклеарних антитіл для виключення системних автоімунних захворювань, при яких теж можливе ураження легень. На щастя усі аналізи виявились у нормі. Після цього я запропонував пацієнтці виконати сучасний аналіз, який називається біочіп респіраторний, який лабораторія медичного центру «Біокурс» виконує вже кілька років. Зручність тесту у тому, що можна визначити відразу 20 тригерів - інфекцій, які можуть призводити до ураження дихальних шляхів. Після отримання результату тесту нас очікувала справжня несподіванка...


Біочіп показав наявність однієї інфекції - паракашлюка... Паракашлюк (паракоклюш) - гостра інфекційна хвороба бактеріального походження, подібна за ознаками з кашлюком, викликається малостійкою до факторів навколишнього середовища паракоклюшною паличкою (Bordetella parapertussis) - грамнегативним мікробом, що за ознаками нагадує збудника коклюшу, але відрізняється від нього меншою патогенністю і деякими властивостями. Характеризується нападами кашлю. Паракашлюк нерідко - за подібністю назв - вважають однією з форм кашлюка. Насправді - це зовсім інше, самостійне захворювання, і щеплення та імунітет до кашлюка зовсім не захищає від паракашлюка.


Джерелом збудника інфекції є хвора дитина, рідше бактеріоносій. Передача збудника інфекції відбувається повітряно-краплинним шляхом. Характерні періодичні підйоми захворюваності, в дитячих колективах, імунізованих проти кашлюка, можливі великі епідемічні спалахи. Хворіють, в основному, діти від 2-х до 6-ти років. У перехворілих формується напружений видоспецифічний імунітет.


Призначивши відповідне лікування, яке включало антибактерійний препарат, уже за 3 тижні кашель і спазми у бронхах повністю зникли. Звичайно, потреби у подальшому використанні балону зі стероїдними препаратами не було...


Через місяць я зателефонував пацієнтці і запитав чи астма не повернулась? Відповідь була приблизно такою: "Яка астма...? Я вже давно забула про проблеми з бронхами!" :)

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися