Цікава історія N21: Особливості лікування простатиту по-канадійськи, або невдалі жарти урологів з пацієнтом


Я отримав лист на електронну адресу від колишнього львів'янина котрий вже 15 років проживав у Торонто, йому було 33 роки, він був неодружений і писав листа про можливість діагностики та лікування у нашій клініці. Після приїзду до Львова молодий чоловік записався до мене на консультацію. Відразу на початку нашої розмови він зауважив, що шокований канадською медициною...


Пацієнт звернувся до сімейного лікаря зі скаргами на дискомфорт при сечовипусканні, біль у низу живота, зниження ерекції, відчуття неповного спорожнення сечового міхура та передчасну еякуляцію (швидке закінчення статевого акту). Сімейний лікар порекомендувала 10 днів приймати нестероїдні протизапальні, попередньо виконавши тільки загальний аналіз сечі у якому відхилень від норми не було. Прийнявши ліки пацієнт відчув незначне полегшення, але через тиждень усі скарги повернулись з ще більшою інтенсивністю!


На повторному візиті до сімейного лікаря він знову здав аналіз сечі, де не було виявлено відхилень від норми, але лікар змилувалась і написала направлення до вузького спеціаліста - лікаря уролога у шпиталі в Торонто. Щоб потрапити на візит до уролога, пацієнту потрібно було записатись у чергу та очікувати 3 тижні. Позитивно налаштувавшись на візит пацієнт з'явився на консультацію у призначений час. Лікар провів пальцеве обстеження простати та призначив тести на венеричні захворювання, а також аналіз сечі. Результати були готові через тиждень і дочекавшись своєї черги він звернувся до лікаря на повторний огляд. До речі, впродовж усього часу вище описані скарги нікуди не зникали:( Переглянувши результати аналізів лікар зробив заключення, що пацієнт здоровий, бо усі аналізи були в нормі, а скарги виникли від перевтоми на роботі і зникнуть після правильного відпочинку!


З розчарування пацієнт попросив лікаря призначити йому ще додаткове обстеження для того, щоб уточнити причини дискомфорту. Лікар неохоче погодився провести трансректальне ультразвукове дослідження простати, яке пацієнту провели ще через 2 тижні. Заключення УЗД вказувало на збільшення об'єму простати у 2 рази. На повторній консультації в уролога цього разу діагноз був скорегований: хронічний простатит. Пацієнту було призначено антибактерійну терапію та нестероїдні протизапальні на 14 днів. Після приймання ліків пацієнт відчув значне полегшення і втішився, що симптоми, які його турбували практично зникли... Але це ще був далеко не кінець історії:)


Пройшло 2 тижні та усі попередні симптоми з новою силою повернулись знову:( Звернувшись до уролога він отримав рецепт на аналогічні препарати на 2 тижні, дежав'ю... Усі медичні перипетії повторилось знову, як і попереднього разу! Тоді пацієнт попросив скликати консиліум урологів, щоб зрозуміти причину тривалого дискомфорту. Йому виконали УЗД простати повторно, об'єм простати в 2 рази перевищував норму, при пальпації простата болюча.


Лікарі урологи зібрались спільно на консиліум і вирішили повторити ще раз попередній курс лікування, бо це було згідно канадського стандарту. Пацієнт запитав, чи існує якась альтернатива лікам? На що отримав відповідь від одного з провідних урологів: "Ми можемо хірургічно видалити вашу простату, тоді може й скарг буде менше!". Не знаю, чи це був жарт чи дійсно лікар планував видалити частину простати у пацієнта, але пацієнт сприйняв це доволі серйозно і тому почав шукати альтернативу канадській медицині.


Альтернатива привела пацієнта до львівської клініки «Біокурс». У нашій клініці, спільно з Жельовим Віктором Івановичем, я почав обстеження з трансректального УЗД простати... Результат мене вразив, дійсно простата була збільшена вдвічі, також було помітним збільшення сім'яних міхурців. Ультразвуковий діагноз був таким: хронічний простатит, везикуліт.


Виконавши пацієнту лабораторні тести ми виявили у нього піоспермію (підвщену кількість лейкоцитів у спермі, що є ознакою сильного запалення), позитивний аналіз на гарднерельоз та більше ніж 10^4 колоній уреаплазми в ДУО тесті.



Наступним виникло запитання: чи обстежували у гінеколога статевого партнера, яка проживала разом з ним у Канаді? Виявилось, що урологи в Канаді не бачили потреби в її обстеженні і вона, звісно ж, не проходила такого обстеження.



Призначивши етіотропне (те що впливає на причину захворювання) лікування пацієнт відчув значне покращення. На контрольному УЗД простата зменшилась до нормального об'єму, контрольні аналізи були в межах норми.


Я порадив пацієнту дообстежити дівчину в Канаді. Шлях теж був через сімейного лікаря і тривав кілька тижнів… Згодом ми отримали очікуваний результат. У неї було діагностовано ендоцервіцит, гарднерельоз, уреаплазмоз. Звичайно, канадський гінеколог призначив відповідне лікування і молода пара, коли зустрілась у Канаді, почала знову отримувати повне задоволення від життя:)


P.S. Не завжди захворювання протікає зі скаргами в обох статевих партнерів, а обстежувати бажано завжди обох для об'єктивності діагнозу та конструктивного лікування. Адже, недообстеження одного статевого партнера, може призводити до повторного захворювання (рецидиву) у іншого. Хотілося б ще раз наголосити на важливості подання пацієнтам медичної інформації! Лікарям потрібно дуже ретельно підбирати слова, бо пацієнт не розуміючи медичних термінів і жартів може отримати сильний психологічний стрес!

З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися