Цікава історія N18: Історія про молодого чоловіка у якого збільшилось яєчко, або як відомий дерматолог безрезультатно лікував трихомоніаз


Історія має позитивне завершення і для уникнення розголошення кофіденційної інформації деякі немедичні факти будуть змінені. Почалась ця історія із дзвінка на рецепцію клініки «Біокурс» у Львові. Молодий чоловік 26 років цікавився чи у клініці працює лікар венеролог. На той час у клініці такого лікаря не було, але мене зв'язали по телефону з пацієнтом. Я запитав чому потрібен саме венеролог і в чому суть проблеми…


Виявилось, що молодого чоловіка турбує значне збільшення лівого яєчка, яке парадоксально не болить. Я поцікавився чи він звертався до лікарів, зокрема урологів. Він відповів, що звернувся до венеролога і той діагностував йому трихомоніаз і призначив схему лікування на 3 тижні.


Після 7 днів лікування стан не покращився і при повторному візиті лікар порадив додати препарати ін'єкційні для отримання ефекту. Але не маючи достатньо коштів і не бачачи реального ефекту, пацієнт помандрував з колегами на 14 днів у відпочинок на море, який був запланований заздалегідь.


Повернувшись з відпочинку і побачивши, що величина яєчка не змінюється він вирішив почути думку ще одного венеролога, тому й звернувся у нашу клініку. Тому, я поцікавився чи проводив пацієнт УЗД калитки, тобто яєчок. Відповідь мене вразила, лікар дерматолог був впевненим, що це орхіт спричинений трихомонадами, тому потреби в УЗД не бачив?!

      

Отож, я запросив пацієнта на огляд та УЗД калитки. На другий день коли пацієнт з'явився в клініці при огляді його яєчко було в кілька разів збільшене, не болюче і при пальпації дуже тверде. Приставивши датчик до яєчка відразу стало зрозуміло, що у пацієнта рак яєчка.

           

Пацієнту було рекомендовано здати кров на ХГ та АФП, що є онкомаркерами яєчка. Показники у кілька разів перевищували норму. До речі, якби пацієнт здав аналіз сечі для визначення вагітності, тест був би позитивний, через високий рівень ХГ (хоріонічного гонадотропіну).

      

Я заспокоїв пацієнта і відразу скерував в онкоцентр для проведення подальшого хірургічного лікування та хіміотерапії.

Пацієнт успішно пройшов комплексне лікування та пройшов повторне обстеження на онкомаркери - показники були в нормі.


Висновок з цієї історії: нам лікарям потрібно дотримуватись стандартів обстеження, бо уникаючи виконання УЗД в даній історії, помилковий діагноз міг призвести до серйозних ускладненнь, а можливо й до трагедії.

Сподіватись на власний досвід у випадку з венерологом теж не варто, бо лікуючи трихомоніаз, якого ймовірно й не було, можна пропустити онкологію!


З повагою, головний лікар клініки «Біокурс», Тарас Жиравецький
Повернутися