ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я: СВІТЛО-ДЗЕРКАЛЬЦЕ, СКАЖИ… АБО ЩО БАЧИТЬ У ДЗЕРКАЛІ ГІНЕКОЛОГ

Огляд у гінеколога для кожної жінки викликає багато запитань, відповіді на які дуже хочеться знати, щоб почувати себе впевненіше.

Як підготуватись до огляду гінеколога?

Щоб не потрапити у незручну ситуацію через необізнаність запам’ятайте основні правила:

-       спорожнити сечовий міхур;

-       спорожнити кишечник (бажано за допомогою клізми);

-       не проводити спринцювання;

-       не користуватись інтимними парфумами чи дезодорантами;

-       за добу до огляду краще утриматись від статевого акту.

Які основні методи та інструменти використовує гінеколог при огляді?

На прийомі гінеколог спочатку уважно слухає скарги пацієнтки.Далі  проводить огляд на гінекологічному кріслі. В першу чергу досліджує зовнішній вигляд.

Для дослідження стану шийки матки    гінеколог використовує спеціальні гінекологічні інструменти, які дозволяють виявити  наявність ерозії, дисплазії, запальних процесів.    Гінекологічне дзеркало – одне з давніших і важливіших помічників жіночого лікаря. Сучасний кольпоскоп – це мікроскоп з телекамерою, який збільшує зображення в 20-30 разів. Огляд за допомогою кольпоскопа називають кольпоскопією.

Наступним етапом огляду є взяття мазків з тканин епітелію статевих органів жінки.

Для чого і як гінеколог бере мазок?

Мазки гінеколог бере з  піхви та каналу шийки матки, використовуючи для цього одноразові інструменти. Цей аналіз дозволяє гінекологу виявити патологічні мікроорганізми, які є збудниками інфекційних захворювань

Що таке Пап-тест?
Рак шийки маткиворог номер один сучасної жінки. Щоб уникнути загрози треба  раз в рік обов’язково проходити Пап-тест (мазок по Папаніколау). Для забору матеріалу  з шийки матки лікар використовує спеціальну одноразову щіточку.

Та одним із найточніших інструментів досвідченого гінеколога є його руки. Однією  рукою він надавлює з боку живота, іншою одночасно промацує внутрішні статеві органи через піхву. Цей процес називається бімануальним дослідженням і воно є обов’язковим при гінекологічному огляді.

Важко уявити собі сучасну медицину без застосування ультразвукової діагностики (УЗД). Гінекологія сьогодні практично не може обійтись без цього винаходу кінця ХХ століття. Внутрішньо вагінальні датчики дозволяють дослідити анатомію внутрішніх органів,стан дозрівання фолікулів у яйниках. Медичний центр  «Біокурс» одним з перших у Львові проводити це дослідження ще на початку 90-х, що допомогло тисячам вагітнихжінок  уникнути проблем розвитку плоду.

УЗД молочних залоз як профілактичний огляд раз на рік рекомендують проходити жінкам до 35 років.

Мамографія – рентген молочних залоз. Більш інформативне дослідження молочної залози жінки на предмет виявлення новоутворень розміром від 5-10 мм. Рак молочної залози -  грізна хвороба, вилікувати яку можна лише за умови ранньої діагностики.
Повернутися