Алергія на весну – відповідь в одній краплі крові

Весна – як  багато в цьому слові… алергії? Це запитання особливо болюче для людей, які страждають на це дивне захворювання. Здоровій на вигляд людині раптом одного весняного дня світ стає немилим через безперервну сльозотечу, закладений ніс з виділенням слизу, першіння у горлі і кашель, почервоніння і висипи  на шкірі, що викликають  нестерпний свербіж… Якщо Вам відомі ці відчуття, можливо Вам «пощастило» увійти у  число 20%  населення Землі, які страждають на  алергію. 


Що таке  сезонна алергія і як її лікує сучасна медицина розповідає  висококваліфікований дерматолог медичної клініки «Біокурс» Ірина Пікула.

Пані Ірино, що лікарі називають алергією?

- Простими словами, алергія – це змінена  реакція імунної системи людини на різноманітні чужорідні чинники.  Нагадаю, що імунна система виконує  функції охорони, мобілізації на  боротьбу організму з бактеріями, вірусами та інфекціями, що постійно його атакують. Коли з імунітетом все гаразд, людина навіть не помічає цих атак, або  відносно легко переносить захворювання. В свою чергу, легковажне відношення до свого здоров’я, шкідливі звички, ігнорування симптомів і больових сигналів, які подає нам організм при більшості захворювань, призводить до значного послаблення  і збоїв у  роботі імунної системи. По суті  алергія – як пропущений  гол у ворота імунітету, а її прояви – штрафні санкції воротарю.  

 Весняна алергія  - це…?

Поліноз – так  алергологи називають алергію на цвітіння дерев та трав, яке починається ранньою весною і триває аж до перших заморозків.  Саме квітковий пилок являється найпоширенішим алергеном, який потрапляє у людський організм через дихальні шляхи.  Дуже часто на самому початку захворювання люди  плутають поліноз із ГРЗ та ГРВІ, бо симптоми дуже подібні – закладений ніс, сльозотеча, чхання та кашель. Але якщо цей стан триває більше ніж  10 днів – час звернутись за допомогою до алерголога.

Як виявляють  це захворювання?

- Традиційно алергію виявляють за допомогою алергопроб. На шкіру пацієнта наносяться мікроподряпини, на які наносять алерген і спостерігають за реакцією шкіри на нього. Але цей метод досить болісний і неприємний,  і застарілий. Наприклад, він може виявити у Вас алергію на кінський волос чи пилок  апельсинового дерева, хоча в житті зустріч із цими алергенами для Вас малоймовірна.

Який метод виявлення алергічних захворювань використовують у медичному центрі «Біокурс»?

- У «Біокурсі» ми  проводимо діагностику алергії за допомогою алергопанелей (харчова, інгаляційна, змішана) і рівня загального імуноглобуліну Е.  Коли алерген атакує організм, імунна система починає виробляти антитіла. Ідентифікуючи ці антитіла у крові, ми і  виявляємо алерген, який викликає алергічну реакцію в організмі пацієнта. Цей аналіз є  максимально точним і відповідає  основному гаслу  медичного центру «Біокурс»:  «Хто добре діагностує – той добре лікує!»  

 Алергія  виліковна?

- Як і кожна хвороба – чим раніше почати лікування, тим більше шансів стати здоровим. Моє завдання, як  лікаря – виявити причину алергії  і призначити найефективніше індивідуальне лікування. На жаль, останніми роками в Україні спостерігається «цікава» картина – фармацевти, використовуючи рекламу в ЗМІ, інтернеті практично закликають людей до самолікування. В жодній розвинутій країні такого немає, бо люди розуміють, що тільки лікар може поставити діагноз і виписати препарати, необхідні конкретному пацієнту, тільки лікар може зробити правильні висновки, спостерігаючи за дією ліків і вносити корективи  у разі потреби.

Чим загрожує людині  алергія, якщо  її не лікувати? 

- Алергія – складне захворювання, яке лікується комплексно. Якщо ж займатись самолікуванням, ризикуєте отримати у кінцевому результаті бронхіальну астму, яка значно погіршує якість і вкорочує тривалість життя.

Не секрет, що більшість українців не люблять лікарів.  Як «Біокурсу» вдається бути у лідерах серед медичних закладів України?

- Як лікар, скажу – не треба нас любити,  любіть себе і життя. А до нас звертайтесь  кожного разу, коли відчуваєте будь-яку загрозу власному здоров’ю  чи здоров’ю рідних та близьких. Ще краще - мінімум раз на рік приходьте на  профілактичні огляди. 47 діагностичних програм, що включають лабораторні та апаратні дослідження, виявлять будь-які найменші відхилення від норми.

У «Біокурсі» працює команда досвідчених лікарів, клініцистів, лаборантів  і ми  успішно діагностуємо та  лікуємо  найскладніші захворювання. Потужне сучасне обладнання, європейські методи і програми, постійне бажання вчитись і вдосконалюватись – це відрізняє нас від інших медичних закладів. Для нас пацієнт - в першу чергу людина, яка цінує комфорт і особисте ставлення до себе і  якій потрібен результат!   

Що  побажаєте читачам? 

Радісної, теплої, сонячної весни без алергії – насолоджуйтесь життям на повні груди!

Розмовляла Анна Косик

 

P.S. Тут немає того специфічного запаху, який «живе» у медичних закладах і заставляє відчувати себе хворою навіть здорову людину... у затишному холлі клініки  стіни  милують око оригінальними картинами… кабінети лікарів налаштовують на дружню відверту розмову... медична лабораторія  нагадує  кадри  науково-фантастичного фільму… Та головне, що відчуває кожен, переступаючи поріг медичного центру "Біокурс" - особлива позитивна атмосфера, яку створюють люди, що тут працюють… є атмосфера спокою і впевненості, що із здоров’ям  все буде добре!

Записатись на прийом до алерголога Ви можете за тел.:

 (032) 261-05-94, 261-05-95, 259-21-18

або безпосередньо у клініці «Біокурс» за адресою:

м. Львів, вул.Новаківського 8/1.

Детальна інформація  на сайті www.biokurs.com.ua

Повернутися