Ревматизм – хвороба бабусь і гумових чобіт?


Весна – складна пора для ревматолога, бо з її приходом кількість  його пацієнтів зростає у геометричній прогресії. Особливо це стосується  первинних хворих, для яких діагноз «ревматизм» лунає як грім серед ясного неба. Асоціюється вона чомусь із бабусями і гумовими  чоботами  і  мало хто знає, що ризикує  захворіти на ревматизм  кожна людина – незалежно від віку і статусу.

Про ревматоїдні захворювання, основні їх ознаки, причини виникнення та ефективне лікування  розповідає Стигар Мирослава Вікторівна – досвідчений лікар-ревматолог медичного центру «Біокурс».

-          Чому саме весною спостерігається збільшення хворих на ревматизм?

-          Більшість ревматоїдних захворювань відносяться до автоімунних, тобто таких, що викликані збоями у роботі  імунної системи.  Взимку  людський  організм найбільш піддається атакам вірусів, переохолодженню, авітамінозу. А ще типове для українців явище – переносити хвороби на ногах  або повністю не доліковуватись. Грип, ангіна дуже часто дають ускладнення саме у вигляді ревматоїдних змін. Якщо вчасно їх не виявити і не пролікувати, людина отримує хронічне захворювання, яке гірше піддається лікуванню і загострюється  у міжсезоння.


-          Як лікують ревматоїдні захворювання у «Біокурсі»?

-          Наша клініка працює за гаслом «Хто добре діагностує – той добре лікує!». Тому на першому місці у лікуванні ревматоїдних захворювань переді мною стоїть завдання  знайти причину їх виникнення. Окрім  перенесених інфекційних захворювань причини можуть бути також  механічні (постравматичні), фізичні (переохолодження), неврологічні (стреси), гормональні  чинники і генетична спадковість. Із розмови із пацієнтом я складаю анамнез захворювання, призначаю необхідні аналізи та обстеження, за результатами яких і встановлюється точний діагноз, підбирається відповідне лікування.


-          Ревматизм асоціюється із болями, що ніби  «викручують» руки і ноги. Чому його ще називають «вбивцею серця»?

-          Людський організм завжди бореться з інфекцією, виробляючи антитіла. Побічним ефектом роботи цих антитіл є розвиток запального процесу у  суглобах, що поступово руйнує суглоб. Та найстрашніше – ревматоїдні захворювання це серйозні системні захворювання сполучної тканини з ураженням серця.  Людське серце – орган терплячий   і спочатку воно ніяким чином не дає про це знати. Людина навіть не підозрює, який руйнівний процес відбувається у її серці  і це пряма загроза її життю. 

-          На які симптоми людині треба звернути увагу в першу чергу?

-          Біль у м’язах та суглобах (гострі та «мігруючі»), набряки, незначне постійне підвищення температури, слабкість, швидка втомлюваність,  підвищена пітливість, почервоніння шкіри і  висипи (в області носа та щік). Якщо вночі важко заснути (знайти зручну позу для сну), зранку важко «розрухатись», рух викликає біль і запаморочення – не варто сподіватись на те, що «само пройде».


-          Які шанси у пацієнтів вилікуватись від ревматоїдних захворювань повністю?

-          Якщо пацієнт звернеться до нас за допомогою ще на ранньому етапі захворювання, то ревматизм можна вилікувати повністю за 3-4 роки. Лікар підбирає індивідуальну програму лікування, веде постійний моніторинг стану здоров’я та процесу одужання. Тільки так можна подолати недугу  – пацієнт і лікар злагоджено і з повною довірою працюють на результат.


-          Як вберегтися від ревматоїдних захворювань?

Дбати про своє здоров’я. І завести дуже хорошу звичку – проходити профілактичні обстеження (хоча б раз на рік, в ідеалі – двічі на рік).

 Серед 47 діагностичних програм, які сьогодні пропонує Медичний центр «Біокурс»    пацієнтам, є програма  «Ревматологічний профіль», яка дозволяє виявити  ревматологічні захворювання ще  до того,  як вони дали про себе знати неприємними відчуттями та болями. Адже  профілактика захворювань – найкращий спосіб зберегти здоров’я.  Особливо важливо проходити профілактичні обстеження навесні, коли виснажений зимою людський організм з ослабленою імунною системою найбільше потребує допомоги лікарів.

 

Cпілкувалася Анна Косик

 

 

          

 

 

Повернутися