Цікава історія N11: Поки не впадеш на порозі європейського кардіоцентру, ти пацієнт психолога або Помилки європейських кардіологів, які могли б коштувати життя українському пацієнту!

Історія як і попередня, почалась у західній Європі в одному з найбільш прогресивних міст (для збереження анонімності), бо, як кажуть:  "Львів - мале село", не буду вказувати де саме.


Цікава історія почалась з робочої поїздки нашого земляка до Європи. Події відбувались влітку, на вулиці було досить спекотно.
Прогулюючись після ділової зустрічі вуличками чарівного міста, герой нашого "трилеру" відчув слабкість.  Враховуючи те, що зріст і вага в нього відповідали усім міжнародним стандартам, він не палив, не зловживав алкоголем, постійно займався спортом, але без фанатизму - усі скарги його друзі списали на спеку та втому.


На наступний день він почав відчувати перебої в роботі серця і зміну пульсу. Він поміряв пульс, і отримав 42 удари за хвилину, ще раз, і такий самий результат, ще через 10 хвилин - 48 ударів за хвилину. Стан був далеким від комфортного і, маючи хорошу страховку та друзів, які знали лікарів з найбільшого найсучаснішого кардіоцентру в місті, наш герой з колегами звернувся до кардіологів вищевказаного медичного закладу.


Лікарі не розгубились, відразу виконали ЕКГ, кардіотест на тропоніни, Д-димери, загально клінічні тести, ультразвукове обстеження серця, УЗД внутрішніх органів, пацієнт навіть ковтнув зонд для дослідження стану шлунка! Результати на момент обстеження не виявили відхилень від норми. Пацієнт був виписаний через кілька годин з клініки. Лікарі порадили підтримувати водний баланс в організмі та при потребі звернутись повторно.


Потреба виникла на другий день...

Пацієнт відчув ті ж самі скарги,  до яких ще додалась сильна втома.
Пройшовши повторне ЕКГ та консультацію кардіолога, його знову з діагнозом "здоровий" було виписано з клініки до ...


На третій день все повторилось і лікарі, щоб довести свою правоту,  вирішили провести стрес-тест на "трендмілі" (простими словами доріжці для ходьби). Тест пацієнт пройшов успішно і задоволені кардіологи потисли руку пацієнту і попрощались. І все би було Хепі- ендом, якби пацієнт,  покидаючи лікарню,  не втратив свідомість,  відкриваючи вхідні двері!


Тут почався справжній рух, пацієнта поклали на каталку і констатували зупинку серця. Потрібно віддати належне Європейській медицині - усі дії по відновленню серцебиття відбувались дуже грамотно і швидко. Його відразу відвезли в реанімацію, виконали електростимуляцію серця і вирішили поставити сучасний водій ритму, який автоматично вмикався, коли пульс знижувався нижче 45 ударів за хвилину.


Проте, одному з професорів кардіохірургів не давала спокою причина такої незрозумілої брадикардії (зниження частоти пульсу) та вираженої загальної слабкості при усіх нормальних показниках усіх обстежень.


Враховуючи, що пацієнт був українцем, професор запідозрив, що у нього може бути міокардит, викликаний бореліями чи іншою інфекцією. Кров пацієнта передали на аналіз у спеціальну лабораторію, де через 3 дні підтвердився діагноз - хвороба Лайма. Пацієнту було призначене відповідне лікування на 2 тижні.
Після лікування стан пацієнта значно покращився і він через тиждень після усіх вище описаних неординарних подій повернувся додому в Україну. На жаль, це ще не кінець медичної історії.

Вдома пацієнт відчув дискомфорт у суглобах та дискомфорт у ротовій порожнині. На цьому етапі ми познайомились в нашій клініці..
Провівши тест на сечову кислоту, було виявлено підняття її рівня до 450 мМоль/л, крім того було проведено біочіп міокардитів, артритів та центральної нервової системи у яких все ще залишались позитивними IgM до двох видів борелій, загальні клінічні аналізи були в межах норми. 


Разом з ревматологами та інфекціоністами було вирішено повторити курс лікування проти бореліозу, додавши ліки для зниження рівня сечової кислоти та препарати від кандидозу, який створював дискомфорт у ротовій порожнині, після проведеного лікування у європейському кардіоцентрі.
Після місяця лікування пацієнт перездав аналізи - усі показники були в межах норми. Проблем із пульсом більше не виникало і суглобові болі перестали турбувати.


P.S. Переживши такі неординарні подіі та зупинку серця, пацієнт зараз відчуває себе ще раз народженим, єдиною дилемою залишається - чи потрібен йому зараз водій ритму для серця, який у нього зараз уже рік не виконує своє завдання, бо серце працює справно.


Повернутися